Як намалювати трикутник. Як намалювати об'ємний трикутник.

Трикутником називається найпростіший геометричний малюнок. Він складається з трьох точок - це вершини трикутника, і трьох відрізків - це сторони трикутника, які з'єднують між собою всі його вершини. У навколишньому світі дуже багато трикутників. І важливо навчитися правильно їх малювати.
Вам знадобиться
  • Олівець, лінійка, папір.
Інструкція
1
Поставте на папері три точки. Розташуйте їх на деякій відстані один від одного, щоб зручно було з'єднувати ці точки між собою. Чим ближче точки розташовані один до одного, тим менше буде малюнок. Чим далі точки поставлені один від одного, тим крупніше вийде трикутник.
2
Переконайтеся, що три крапки не лежать на одній прямій. Це - основне правило малювання трикутника. Покладіть лінійку на аркуш паперу так, щоб будь-які дві точки розташовувалися точно вздовж цієї лінійки, як ніби ви збираєтеся ці дві точки з'єднати олівцем. При цьому третя точка повинна бути на якійсь відстані від лінійки. Ні в якому разі всі три точки не повинні одночасно лежати уздовж лінійки, інакше ніякого трикутника не вийде.
3
З'єднайте всі точки між собою, щоб вийшла замкнута фігура. Спочатку проведіть олівцем лінію від однієї точки до іншої. Користуйтеся лінійкою, щоб лінія вийшла бездоганно рівною. Потім з'єднайте інші дві точки. І проведіть останню, третю лінію. Так все точки виявляться пов'язаними один з одним, ніби взялися за руки. І ви побачите перед собою трикутник.
Зверніть увагу
Іноді потрібно намалювати трикутник з прямим кутом. Якщо ви робите малюнок на звичайному папері, де немає клітин, то використовуйте спеціальну лінійку, яка так і називається "трикутник". Вона складається з трьох сторон.Вам знадобиться трикутник, в якому є кут 90 градусів. Якщо такого трикутника немає під рукою, використовуйте звичайну лінійку і транспортир.
Корисна порада
Ви можете навчитися малювати трикутник із заздалегідь заданою довжиною сторін. Для цього вивчите розділ математики під назвою "Геометрія".
Трикутник - це багатокутник, у якого три сторони. Рівнобічним або правильним трикутником називають трикутник, у якого всі сторони і кути рівні. Розглянемо, як можна намалювати правильний трикутник.
Вам знадобиться
  • Лінійка, циркуль.
Інструкція
1
Намалювати правильний трикутник можна двома способами. Один з них потребують циркуль і лінійку, другий - дві лінійки. Виберіть спосіб залежно від того, що маєте під рукою.
2
Розглянемо спосіб з лінійкою і циркулем. Побудуємо трикутник АВС. За допомогою лінійки накресліть лінію АВ, це буде одна з сторін трикутника, а точки А і В його вершинами.
3
Використовуючи циркуль, намалюйте окружність, центр якої буде в точці А, а радіус дорівнює відрізку АВ.
4
За допомогою циркуля намалюйте ще одну окружність, центр якої буде в точці В, а радіус дорівнює відрізку ВА.
5
Окружності будуть перетинатися в двох точках. Виберіть будь-яку з них. Назвіть її С. Це буде третьою вершиною трикутника.
6
З'єднайте вершини між собою. Одержаний трикутник буде правильним. Переконайтеся в цьому, помірявши його боку лінійкою.
7
Розглянемо спосіб побудови правильного трикутника за допомогою двох лінійок. Накресліть відрізок ОК, він буде однією з сторін трикутника, а точки О і К його вершинами.
8
Чи не зрушуючи лінійки після побудови відрізка ОК, прикладіть перпендикулярно до неї ще одну лінійку. Проведіть пряму m перетинає відрізок ОК в середині.
9
За допомогою лінійки відміряйте відрізок ОЕ, рівний відрізку ОК так, щоб один його кінець збігався з точкою О, а інший перебував на прямий m. Точка Е буде третьою вершиною трикутника.
10
Закончите побудова трикутника, з'єднавши точки Е і К. Перевірте правильність побудови за допомогою лінійки.
Зверніть увагу
Переконатися в тому, що трикутник правильний можете за допомогою транспортира, вимірявши кути.
Корисна порада
Рівносторонній трикутник так само можна накреслити на аркуші в клітку за допомогою однієї лінійки. Замість іншої лінійки використовуйте перпендикулярні лінії.