Як підняти середній чек.

Власнику будь-якого комерційного підприємства, що реалізує товари або послуги кінцевому споживачеві, у тому числі і заклади громадського харчування, важливо відслідковувати зміну середнього чека . По ньому можна побачити, наскільки висока ступінь лояльності клієнтів, які купівельна спроможність, поведінка відвідувачів і ефективність маркетингових заходів. Підняття середнього чека може говорити про зміну одного або декількох показників.
Інструкція
1
Вибудовування правильної тактики продажів здатне скоротити витрату виробничих ресурсів, збільшити свої доходи, пропонуючи відвідувачеві те, що він хоче.
2
Розширте меню. Чим більше пропозиція, тим простіше офіціантові буде запропонувати клієнту те, що він замовить. У меню має бути достатня кількість несамостійних страв: топінгів, соусів, гарнірів, сиропів, вершків і так далі. За рахунок цього збільшиться початкове замовлення.
3
Використовуйте метод подвійних порцій. Для цього визначте розмір оптимальної порції - не надто великий, інакше продати подвоєну буде проблематично, але і не дуже маленький, щоб не викликати невдоволення відвідувача. І включите в меню блюдо, збільшене в 2-3 рази з невеликою знижкою. Застосувати цей метод можна до напоїв, гарячим, холодних закусок, десертів. При введенні нового пункту в меню переконайтеся, що в наявності є посуд, в якій можна буде подати блюдо. Безглуздо буде виглядати подвійна порція соку в 500 мл, налита в пивний стакан.
4
Контролюйте ціни. Деякі вважають, що найпростіше підняти ціни, що спричинить за собою збільшення середнього чека . Але якщо клієнт звик певному рівню цін, то швидше за все ви його втратите. Людина психологічно влаштований так, що він запам'ятовує кінцеву суму в рахунку, а ціну в меню. Тому підвищуйте продажі за рахунок обсягу, а не зростання цін.
5
Навчайте персонал. Від спілкування офіціанта з відвідувачами, його вміння запропонувати напої та страви залежить дуже багато. Він повинен не нав'язувати, а пропонувати зробити вибір. Коли клієнт губиться серед назв меню, він або воліє вибирати стандартні, добре йому відомі блюда, або звертається до офіціанта за порадою. Якщо він у відповідь скаже, що всі страви смачні, він втратить приблизно половину від можливого - гість просто сприйме це як байдужість до своєї персони. Краще, якщо офіціант запропонує щось конкретне. Якщо клієнт кидається між двома стравами, потрібно запропонувати спробувати обидва. Звичайно, у кожної страви є своя технологія продажу, тому не скупіться на тренінги для офіціантів.
6
Пропонуйте різні способи оплати. Психологами відмічено, що середній чек, оформлений по безналу, в середньому на 10-15% вище, ніж готівкою. Підприємства, які не бажають стимулювати покупця розраховуватися карткою, ніколи не вийдуть в лідери свого сектору. Так, бажання заощадити на податках через приховування сум покупок обернеться для бізнесу втратою прибутку.
У важкі часи люди не схильні нерозважливо витрачати гроші заради отримання задоволення від процесу шопінгу. Щоб підвищити продажу , треба переконати потенційних покупців, що саме в кризу товар найпотрібніше. Для таких слів треба мати вагомі підстави, щоб не стати обманщиком.
Інструкція
1
Складіть список нових проблем, з якими клієнти зіткнулися під час кризи. Зверніть увагу на проблеми трьох типів: страх, відсутність резервів і пошук гуру. Страх нагадує зубний біль - потрібне швидке звільнення. Тому в складні часи людей приваблюють можливості, пов'язані зі словом «швидко». Відсутність резервів робить людей вразливими, і вони починають забивати кладовки тим, що є на ринку. Невпевненість у завтрашньому дні змушує шукати гуру, на думку яких можна спертися. Прислухайтеся до розмов - в них відбиваються кризові проблеми. Це гарячі теми, які треба заносити в список для подальшого аналізу.
2
Навпроти кожного пункту напишіть, яким чином наявний продукт може вирішити проблему. Треба прокласти місток між природним станом покупців, викликаним кризою, і тим, що можете запропонувати. Не думайте, що покупці самі здогадаються, чому товар потрібен саме зараз, сумлінно зробіть цю частину роботи. Треба прийти до людей з готовими рішеннями, співзвучними поточну обстановку. Виглядати це може приблизно так: «Люди не знають, чи будуть завтра отримувати зарплату. Поки є гроші, треба зробити запас мила на рік вперед і жити спокійно, навіть якщо почнуться затримки по зарплаті ».
3
Для кожного рішення придумайте акцію, яка відобразить вигоди від придбання товару. Важливо знайти відповідні слова, щоб зрозумілою мовою донести ідею до емоційної натовпу. Зробіть криза союзником, ніби готувалися до цього часу. Підкреслюйте поточні проблеми та обіцяйте вихід. Акція може звучати так: «У цьому магазині покупці спокійні під час кризи. Вони роблять важливі запаси і отримують антикризову знижку ».
4
Знайдіть місця, де у великій кількості присутні люди, які мають знайдені проблеми. Це не обов'язково великі міські площі, на яких збираються потенційні покупці. Шукайте газети, які вони читають, звичайні місця їх знаходження в інтернеті і т.д. Тут потрібна ретельна робота: чим більше виявите місць скупчення потрібних людей, тим більше шансів потрапити їм на очі.
5
Проведіть в перспективних місцях рекламну кампанію, щоб привернути увагу клієнтів до цікавих акціях. Хороша підготовка, зроблена на попередніх кроках, забезпечить ефективність рекламних вкладень.