Як відкрити справу в селі.

Відкриття власного бізнесу в селі має переваги і недоліки - купівельна спроможність сільських жителів значно нижче, ніж міських, але сама процедура ведення справи трохи спрощена. Все залежить від заможності основної маси населення та рівня споживання.
Інструкція
1
Продумайте ідею свого бізнесу - необхідно, щоб вона була майже ексклюзивною, оскільки сільський бізнес може не витримати конкуренції місцевих підприємців. З прибуткових підприємств можна відзначити будівництво пасіки, розведення та вирощування екзотичних тварин (наприклад, страусів), маловідомих фруктів і овочів, пр.
2
Прорахуйте видаткову частину свого бізнес-плану - вона буде включати витрати на будівництво або оренду виробничих приміщень, загонів для худоби, підведення необхідних комунікацій, витрати на наймання працівників, транспорт і т.д. Також включіть в витратну частину кошти, які ви заплатите за відкриття вашого підприємства, оформлення його організаційної форми, отримання відповідних дозволів.
3
Продумайте канали збуту. Якщо ви будете орієнтуватися тільки на сільських покупців, то ваш прибуток буде помітно відрізнятися від тієї суми, яку ви можете отримати за свою продукцію в місті. Проблема збуту продукції в селі стоїть гостріше, ніж у місті, так як торгувати за прилавком самостійно у вас навряд чи вийде, а перекупники пропонуватимуть завідомо низькі ціни. Часто для реалізації продуктів харчування потрібна наявність торгових точок у місті, які будуть володіти відповідними сертифікатами - вам необхідно зайнятися пошуком підходящих реалізаторів.
4
Обов'язково враховуйте у своєму бізнес-плані можливі ризики - неврожайні періоди, хвороби, які можуть вразити тварин або рослини, додаткові витрати у разі несприятливих погодних аномалій. Ви завжди повинні розташовувати певною частиною грошових коштів, так званим запасом для форс-мажорних ситуацій.
5
Якщо ви плануєте надавати послуги міських жителям або туристам (відкриваєте декілька приватних будиночків в мальовничому місці), то необхідно вирахувати витрати на рекламу - ви будете давати оголошення в газети і журнали, на телебачення, на інтернет-ресурси і т. д.
6
Найміть працівників - вам доведеться провести кілька співбесід з місцевими жителями. Звертайте увагу на їх особисті якості, а також наявність досвіду та освіти в потрібній вам області.