Як встановити поле сторінки.

Поля сторінок в додатку Microsoft Word являють собою незаповнений простір по краях сторінки , яке обмежує область друку. В деяких випадках вони можуть бути заповнені колонтитулами і нумерацією. Параметри полів сторінок можна встановлювати за замовчуванням або задавати власні.
Вам знадобиться
  • 4
Інструкція
1
Запустіть програму Microsoft Word. Відкрийте у верхній панелі інструментів вкладку «Розмітка сторінок» і виберіть в групі «Параметри сторінок» команду «Поле», зображення якої має вигляд чистого аркуша з відокремленими краями.
2
Виберіть з меню потрібний тип полів. Звичайні поля зверху і знизу обмежені 2 см, справа - 15 см і зліва - 3 см. Вузький тип з усіх боків відокремлює по 1,27 см. Також серед стандартних полів мається середній, широкий або дзеркальний тип. Якщо жоден з них вам не підходить, що натисніть на пункт «Настроювані поля», після чого введіть в рядки «Верхнє», «Нижня», «Ліве» і «Правое» потрібні параметри. Тут же ви можете вибрати орієнтацію сторінки , положення палітурки, вид сторінки і розмір паперу. Щоб зберегти настройки натисніть кнопку «Ок».
3
Натисніть на кнопку Microsoft Word і перейдіть до пункту «Параметри Word». Виберіть вкладку «Додатково» поставте прапорець біля напису «Кордони тексту» в групі «Показувати вміст документа». В результаті поля сторінки будуть відображатися у вигляді пунктирних ліній. Вони проглядаються тільки в режимі розмітки або веб-документа, тому виводитися на друк не будуть.
4
Зайдіть в «Настроювані поля» і виберіть пункт «Дзеркальні», щоб встановити для парних і непарних сторінок однакові зовнішні і внутрішні поля. Якщо необхідно задати поля для брошурувати тексту, то вкажіть тип «Звичайне» в полі «Кілька сторінок», а в полі «Палітурка» вкажіть параметри полів. Після цього відзначте положення палітурки, яке може бути зліва або вгорі.
5
Перейдіть на вкладку «Вид» і поставте галочку біля напису «Лінійка» в групі «Показати». На ній сірим кольором буде відображатися частина сторінки , яка призначена для введення тексту, а більш темним кольором - обмеження поля. Для ручного зміни параметра полів сторінки необхідно натиснути правою кнопкою мишки на трикутний маркер, розташований на лінійці, і потягнути його в потрібну сторону.
Word є стандартним графічним редактором, яким комплектується пакет Microsoft Office, що поставляється з операційною системою Windows. Саме на ньому роблять перші кроки в наборі тексту, тому зміна полів в Word є одним з базових знань комп'ютерного користувача.
Інструкція
1
У кожного документа, відкритого в Microsoft Word, є поля - вільна від тексту і зображень область зверху, знизу, справа і зліва. Вона потрібна для естетичності та зручності зберігання роздрукованої сторінки, так як лівим полем її підшивають в папки, а інші три сторони з часом від перегортання стираються. Якби строчки підходили впритул до однієї з цих граней, частина їх неминуче б руйнувалася разом з папером або ховалася за областю кріплення до швидкозшивачі. Таким чином, наявність полів - обов'язкова умова грамотного оформлення будь-якого документа.
2
Існують два способи зміни полів сторінки, відкритої в Word. Перший - за допомогою меню «Файл» на панелі задач, що знаходиться в лівій верхній частині вікна. При натисканні на кнопку випадає обширний список команд, до якого входять і «Параметри сторінки». Якщо цей список короткий і потрібної строчки в ньому немає, значить знизу останньої повинен знаходитися гурток з подвійною стрілочкою вниз. При натисканні на неї розгорнеться весь перелік. У вікні "Параметри сторінки» слід вибрати вкладку «Поля». Саме на ній можна встановити розміри порожній області навколо тексту, що набирається.
3
Розміри являють собою числові позначення в сантиметрах, які можна впечатать з клавіатури або змінити натисканням на кнопки зі стрілочкою вгору або вниз, розташовані праворуч від комірки введення параметра. Кожне натискання змінює цифру на 1 мм в більшу чи меншу сторону. Ліва область зазвичай становить 2,5 см, всі інші - по 1 см. Допускається також задати розмір палітурки, а також його положення окремо від інших значень в наступній сходинці. Деякі документи можуть підшиватися в папки не зліва, а зверху, особливо якщо вони мають альбомну орієнтацію. Змінити її з книжкової можна тут же, у вкладці «Поля».
4
Другий спосіб змінити ширину полів - це перетягнути їх межі вручну за допомогою двох лінійок, які знаходяться зверху і зліва від відкритої сторінки. Основна їх частина біла, за винятком самого початку і кінця, які мають відтінок вікна Word (сірі, сині). Саме це затемнення і вказує на область вільних від тексту полів. Якщо підвести курсор миші до межі між сірою і білою частинами лінійки, він прийме вид двухконечной стрілки, також з'явиться напис «Правое (або інше) поле». Потрібно натиснути ліву кнопку миші і, утримуючи її, перетягнути двухконечной стрілочкою поле в потрібне положення.