Як прибити полицю.

Полиці широко використовуються в будь-якому інтер'єрі самих різних приміщень. Здавалося б, повісити полку не так вже й важко. Однак, як і в будь-якому творчому справі, тут мають місце свої певні тонкощі і складності.
Вам знадобиться
  • - фурнітура;
  • - інструмент;
  • - рівень.
Інструкція
1
Найпростішим способом вважається довірити цю справу професіоналу. Маючи необхідний досвід і інструмент при добре підібраній фурнітурі, він зробить це за короткий термін, а ви надовго залишитеся задоволені його майстерні роботою.
2
Щоб повісити полку самостійно, підберіть потрібну фурнітуру, виходячи з матеріалу і структури стіни і полки, її габаритних розмірів, власної ваги і передбачуваного навантаження. Для цього вам, можливо, знадобиться консультація фахівця, яку ви можете, наприклад, отримати в меблевому салоні або магазині будівельних матеріалів.
3
Якщо стіна залізобетонна або цегляна, проблем з кріпленням полки не виникне. Така конструкція витримує солідну навантаження, наприклад, стелаж, щільно завантажений книгами та журналами. А ось стіни з пористих матеріалів (пінобетонні блоки, щілинний цегла) та гіпсокартонні перегородки вимагають більш дбайливого підходу, тому тяжкості їм протипоказані. На такі стіни можна повісити тільки фотографії, картини в багетних рамах або полиці з компакт-дисками або декоративними елементами. При навантаженні на гіпсокартонну перегородку слід попередньо зміцнити її каркас.
4
Приготуйте плотницкий рівень і олівець, які будуть необхідні для точної розмітки стіни під отвори для кронштейнів. Якщо ваша стіна обклеєна шпалерами, то спочатку дуже акуратно хрестоподібно надріжте їх і відігніть. Лише потім починайте свердлити.
5
Придбайте або орендуйте на час роботи дриль з перфоратором, якщо стіна, на яку ви збираєтеся кріпити полку , бетонна. Свердлити таку стіну зовсім непросто, необхідно зусилля і досить потужний перфоратор, не менш 800 Вт Краще обзавестися комплектом бурів, а не звичайними свердлами, які часто прокручуються вхолосту.
6
Не забудьте про дюбелі в комплектації з шурупами, на які і буде кріпитися ваша полку з урахуванням її ваги і навантаження. Дюбеля набувають з розрахунку довжини шурупів, яка, як правило, становить не менше 50 мм для звичайних полиць і 65 мм для полиць потяжелее.
7
Пам'ятайте, що ніякої, навіть самий надійний анкер не врятує рихлу або слабку стіну. А не надто міцна гільза просто вислизне з повнотілої цегли або залізобетону. Шуруп або анкерний болт під дією занадто сильного навантаження обов'язково зламається. У складних ситуаціях іноді застосовують сталеві анкери. Тому намагайтеся якомога точніше підбирати необхідний кріплення і не забувайте про екологічність матеріалів.
Корисна порада
Перевірте всі ваші вимірювання кілька разів, перш ніж свердлити стіну.