Як виписувати рецепти на латинській мові. повна автобіографія на Українській мові.

Ще з часів Середньовіччя латинь використовувалася як офіційна мова медицини. І зараз більшість рецептів виписується на латині для того, щоб будь-який лікар міг однозначно зрозуміти їх зміст.
Вам знадобиться
  • - російсько-латинський медичний словник.
Інструкція
1
Виберіть підходящий бланк для рецепта. Він залежить від того, ліки якого типу ви передплачуєте. Повний перелік бланків та їх використання можна знайти в федеральних законодавчих актах і наказах. Повний список видів бланків міститься в наказі Міністерства охорони здоров'я про правила виписування рецептів на ліки - http://www.businesspravo.ru/Docum/DocumShow_DocumID_59476.html
2
Якщо ліки необхідно видати хворому терміново, напишіть вгорі обраного бланка слово cito або statim. Провізор в аптеці зможе це вірно розшифрувати.
3
Запишіть російськими буквами прізвище, ім'я та по батькові хворого, його вік, а також ім'я лікаря.
4
В наступним пункті вкажіть назву ліків, яке ви хочете виписати. Вкажіть його міжнародна непатентована найменування згідно спеціальної класифікації. Почніть фразу зі слова Recipe (візьми), а потім поставте назву ліків в знахідний відмінок (Accusativus) відповідно до правил латинської мови. При необхідності уточніть і лікарську форму діючої речовини, наприклад таблетки по латині слід записувати як tabulettae, а свічки як suppositoria.
5
Далі заповніть розділ з вказівками для провізора. У ньому потрібно записати, знову ж на латині, в якій формі має бути видано ліки, його дозу, при необхідності - вид упаковки.
6
Останній розділ почніть зі слова Signa. У ньому слід російською мові написати інформацію про прийом ліків для хворого. Потрібно уточнити частоту і термін прийому, дозу, спосіб вживання ліків - перорально після їди, у вигляді ін'єкції або інший варіант.
7
Внизу рецепта слід поставити підпис лікаря, а також необхідні печатки - особисту лікарську та медичної установи.
Зверніть увагу
При необхідності латинські назви ліків можна писати в скороченому вигляді, але так, щоб їх не можна було сплутати з іншими.