Як оформляти рамку для креслення.

При оформленні креслярських документів необхідно дотримуватися певних стандартів, які визначають як формат креслення , так і правила оформлення кожного елемента. Ці стандарти полегшують зберігання креслярських документів і створюють численні зручності.
Інструкція
1
До таких зручностей відноситься швидкість у прочитанні креслення , яка створюється за допомогою правильно оформленою рамки і основної надпісі.Рамка обмежує поле креслення і наноситься всередині форматних кордонів. В якості типових форматів в системі креслярської документації використовуються формати А4, А3, А2, А1 А0, а також додаткові формати. У навчальному процесі найчастіше застосовують формати типу А4 з розмірами сторін 210 на 297 мм.
2
Рамка наноситься твердим або твердо-м'яким олівцем і починається з нанесення лінії вздовж лівого краю аркуша. Незалежно від того, по вертикалі розташований лист або по горизонталі, накресліть лінію на відстані 20 мм від лівого краю. Надалі лист буде використовуватися для брошюровки та архівного зберігання.
3
Нанесіть лінії такої ж товщини з правого, нижньої і верхньої сторони листа, відступивши від краю відстань в 5 мм. Після нанесення рамки можна приступати до оформлення штампа, в якому розташовуються основні написи. До основних написів відносяться назву креслення , масштаб креслення , експлікація та інші дані про зображеного виробі.
4
При виконанні виробничих креслень формату А4 лист розташовуйте строго вертикально, а напис тільки уздовж короткої сторони. При оформленні креслення на аркушах інших форматах або в навчальних цілях напис розташовуйте як уздовж короткої, так і вздовж довгої сторони аркуша.
5
При нанесенні основного напису розташуйте штамп в нижньому куті правої сторони аркуша. Для цього накресліть прямокутник з розмірами, встановленими згідно з вимогою ГОСТу.
Зверніть увагу
При оформленні рамки і штампа основного напису обов'язково прослідкуйте за тим, що лінії штампа не виходили за межі рамки. Також не можна допускати ситуації, коли літери стосуються кордонів рамки. Це призводить до ускладнень в прочитанні написи.