Як переробити комутатор.

Комутатори - це мережеві концентратори, наділені власною мікропрограмою. Їх основна перевага полягає в передачі даних конкретному вузлу, а не всіх пристроїв, що входять до складу локальної мережі.
Вам знадобиться
  • - COM-кабель.
Інструкція
1
Для зміни параметрів роботи мережевого комутатора необхідно отримати доступ до меню налаштувань цього пристрою. Програмне забезпечення сучасних комутаторів дозволяє використовувати web-інтерфейс, тоді як настройка порівняно старих пристроїв повністю виконувалася через командний консоль.
2
Скачайте та встановіть програму Hyper Terminal. Вона буде потрібно для налаштування з'єднання комутатора з комп'ютером або ноутбуком. З'єднайте COM-порт персонального комп'ютера з роз'ємом Console комутатора. Деякі моделі можуть підключатися через USB-канал.
3
Запустіть Hyper Terminal, виберіть використовуваний COM-порт. Встановіть потрібну швидкість передачі даних між комп'ютером і комутатором. Запустіть інтернет-браузер. У його адресний рядок введіть IP-адресу мережного комутатора. Скористайтеся інструкцією до мережного обладнання, щоб з'ясувати значення стандартного IP-адреси.
4
Після входу в web-інтерфейс налаштувань пристрою, введіть логін і пароль. Більшість комутаторів оснащують системою захисту, щоб запобігти небажаній зміну параметрів роботи цих пристроїв.
5
Для зміни основних параметрів роботи комутатора відкрийте меню LAN. Вивчіть інформацію, що з'явилася таблицю і змініть значення потрібних пунктів. Обов'язково збережіть зміни, натиснувши кнопку Apply або Ok.
6
Відкрийте меню Routing Table (Таблиця маршрутизації). Задайте додаткові маршрути, якщо вам необхідно забезпечити гарантовану зв'язок певних пристроїв. Перезавантажте комутатор після виконання всіх описаних процедур.
7
Якщо настроюється комутатор не наділений власним web-інтерфейсом, скористайтеся командним консоллю для його налаштування. У такому випадку вивчіть інструкцію до пристрою, щоб з'ясувати призначення певних команд і способи їх введення.
Для створення обширних локальних мереж прийнято використовувати різні пристрої, наприклад світчі, роутери або комутатори . Дуже часто виникають ситуації, коли портів одного пристрою недостатньо для підключення всіх пристроїв у локальній мережі. У таких випадках саме вірне рішення - з'єднати комутатори між собою.
Вам знадобиться
  • Мережевий кабель
Інструкція
1
Ви повинні розуміти, що після з'єднання комутаторів, дві локальні мережі перетворяться в одну загальну. Це означає, що вам необхідно заздалегідь підготувати всі комп'ютери обох мереж до об'єднання. Перевірте IP-адреси на всіх комп'ютерах. Вони ні в якому разі не повинні повторюватися. А ось маска підмережі повинна бути єдина.
2
З'єднайте два комутатора мережевим кабелем. Якщо в пристроях присутні керовані порти, то найкраще використовувати саме їх. Якщо такі порти відсутні, то вставте мережевий кабель в будь-який порт LAN.
3
Якщо ваша мета полягає в об'єднання мереж, то можна зупинитися на другому кроці. Якщо вам потрібно забезпечити доступ в інтернет зі всіх комп'ютерів, то виберіть комутатор, який буде підключений до сервера. Дозвольте доступ в інтернет для всіх локальних пристроїв, підключених до нього.
4
У налаштуваннях другого комутатора в якості інтернет каналу вкажіть порт, через який він з'єднаний з основним комутатором.