Як видалити стару масляну фарбу. Як зняти стару масляну фарбу зі стелі.

Видалення старої олійної фарби - завдання не з легких. Зазвичай для цього застосовують різні хімічні речовини, а іноді - суміші власного приготування. Нерідко вони виявляються малодійовими, і покриття доводиться видаляти механічним способом.
Вам знадобиться
 • - смивка для масляної фарби;
 • - розчин каустичної соди;
 • - гумовий рукавички;
 • - марлева пов'язка;
 • - крейда;
 • - гашене вапно;
 • - кальцинована сода;
 • - оцет;
 • - будівельний фен;
 • - трикутний шпатель;
 • - металева щітка.
Інструкція
1
Придбайте в будівельному магазині готову змивку для масляної фарби або використовуйте розчин каустичної соди (20-25%). Якщо поверхня фарбувалася не надто давно, вони добре впораються із завданням. Перед використанням змивки ретельно вивчіть інструкцію. Працювати з нею слід вкрай обережно, у гумових рукавичках і марлевій масці.
2
Для старих покриттів приготуйте спеціальну пасту: змішайте крейду з гашеним вапном (1: 1), обережно влийте 20% -ний розчин каустичної соди, помішуючи дерев'яною паличкою. Паста наноситься на пофарбовану поверхню на 2-3 години, після цього фарба повинна легко знятися ножем. У тих місцях, де вона залишиться, обробку слід повторити. Ще один варіант рецепта: змішати кальциновану соду, мелений крейда і негашене вапно (7:25:12), обережно розвести водою. Після зняття фарби спочатку вимийте поверхню водою з додаванням оцту, потім - чистою водою.
3
Можна скористатися так званим будівельним феном: розігріта фарба здибиться і легко зніметься скребком. Мінус цього способу полягає в тому, що поверхня не можна буде обробити відразу всю, а лише невеликими фрагментами. Фахівці радять: з дерев'яних поверхонь, наприклад, з меблів, роздулася фарбу краще знімати трикутним шпателем, - так менше шансів пошкодити основу.
4
Якщо всі описані вище способи не допомогли, залишається лише один - механічне видалення фарби. Для цього можна використовувати насадки на «болгарку» - спеціальні металеві щітки. Після зняття фарби поверхню зачищається великої наждачним папером.
Зверніть увагу
Пасти для зняття фарби повинні бути такої ж густоти, як звичайні шпаклівки. Засіб, приготований на основі каустичної соди, можна використовувати кілька разів. Зберігати його слід в щільно закритому посуді в прохолодному місці.
Корисна порада
Стару олійну фарбу можна і зовсім не видаляти: якщо вона тримається дуже міцно, нове покриття можна влаштувати поверх неї. Наприклад, плитку на стіни у ванній цілком можна покласти, не знімаючи з них шар фарби, а лише зробивши на ній часті насічки і обробивши попередньо праймером. Після цього плитка прекрасно «ляже» на будь-який клей і буде надійно триматися на стінах.
Якщо ви вирішили змінити інтер'єр кімнати, помінявши стиль і основні кольори, не поспішайте позбуватися від дерев'яних меблів і металевих виробів, іноді достатньо покрити їх новою фарбою. Щоб фарба лягла рівно, поверхню виробу необхідно підготувати, для цього потрібно видалити шар старої фарби. Є кілька способів видалення старої фарби з виробів з дерева і металу.
Інструкція
1
Зняти стару фарбу можна з використанням тепла, особливо ефективний даний метод для обробки дерев'яних виробів - меблів, дверей, віконних рам. Для нагрівання поверхні можна скористатися будівельним феном. Направте потік максимально гарячого повітря на пофарбовану поверхню. Після того, як фарба почне пузиритися - зіскоблити її шпателем, також зручно використовувати для цього станок для гоління. Дійте обережно, щоб не пошкодити поверхню.
2
Видалити фарбу з будь-яких поверхонь можна також шляхом розчинення її хімічними речовинами. У побуті використовують розчин каустичної соди або діметілхлоріда. Так як ці речовини є досить токсичними, користуйтеся ними обережно, уважно виконуючи вказівки по застосуванню. Для роботи з даними речовинами необхідно надіти рукавички, попадання розчину на оголену шкіру може викликати хімічний опік. Налийте невелику кількість рідини в пластмасову ємність і наносите її за допомогою пензля на пофарбовану поверхню. Після того як фарба почне відставати, видаліть її шпателем, ножем або скребком. Перед нанесенням нового шару фарби поверхню потрібно нейтралізувати. Для цього промийте її водою або уайт-спиритом і просушіть.
3
Для очищення від старої фарби з виробів складної форми можна приготувати спеціальну пасту. Для цього візьміть каустик (їдкий натр) і всипати його в воду, поки він не перестане розчинятися. Додайте в суміш вівсяного борошна. Пасту нанесіть на поверхню, що очищається і залиште на деякий час, щоб вона встигла подіяти, після чого видаліть скребком разом з шаром старої фарби. Обов'язково промийте поверхню водою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=lEmzMp_Nn_k
Зверніть увагу
Працюючи з хімічними розчинниками, будьте гранично обережні, при попаданні на відкриті ділянки шкіри, промийте великою кількістю води. Уникайте прямого вдихання парів розчинів, щоб не обпекти дихальні шляхи.