Як нарізати хамон. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Хамон або Jam? N - це іспанський кулінарний специалитет, він ділиться на два види - хамон іберіко і хамон серрано. І те, й інше - сиров'ялена шинка, зроблена за спеціальною технологією з м'яса особливих свиней. Хамон Іберіко отримують від чорної іберійської свині, серрано від білих свиней джерсийской породи. Хамон ІБЕРІКА бейота - найдорожчий. Всі види хамона роблять із задніх свинячих ніжок, шинка з передніх носить іншу назву.
Вам знадобиться
    • шинковий ніж;
    • заточка;
    • тримач для окосту;
    • невеликі ножі.
Інструкція
1
Хамон зберігають у сухому прохолодному приміщенні при температурі від 10 до 15оС. Нарізають шинку тоді, коли вона зігріється до кімнатної температури (21оС), і жир на ній буде блищати. Скибочки повинні бути тонкими, як цигарковий папір і на кожному потрібно залишати трохи жиру, щоб він надавав шинці соковитість. Хамон
2
Традиційні тримачі для шинки так і називаються - Jamoneros. Вони складаються з дошки міцного дерева, упору і спеціальної петлі з гвинтовим ключем - ці частини виконані з нержавіючої сталі. Сам окіст ділиться на такі частини: найтовстіша maza, під нею знаходиться contramaza, передня частина шинки і частина близько копита. Якщо ви не збираєтеся з'їсти весь окіст відразу, починайте нарізку з вузької частини, contramaza, оскільки вважається, що ця область дуже швидко стає дуже сухе.
3
Помістіть окіст в тримачі, закріпивши копито в петлі гвинтом. Якщо ви хочете нарізати весь хамон відразу, почніть з того, що зріжте всю шкіру і верхній жир. Якщо ви будете відрізати від нього потроху, видаліть їх за невеликого шматка. Шкіру всього лише посуньте з окосту так, щоб потім можна було покрити їй і залишилися жиром м'ясо. Видаляти жир і шкіру можна за допомогою невеликих гострих ножів.
4
Візьміть шинковий ніж - вузький, довгий і гнучкий. Перевірте чи добре він заточений, при необхідності - поправте заточку. Зрізайте м'ясо тонкими прозорими шматочками, у напрямку до себе, притримуючи пластинку шинки трохи вгору. М'ясо близько кісток залиште на потім.
5
Коли ви закінчите різати хамон, накрийте його залишок шматочками жиру, прикрийте шкірою. Якщо шкіри і жиру не вистачить, покладіть на зріз промаслений папір для випічки. Для додаткового захисту накрийте шинку рушником. Переходячи до нарізки нижньої сторони, переверніть хамон в утримувачі.
6
Після того як ви наріжете практично весь хамон, переходьте до м'яса на кістці. Відрізайте його маленькими ножами товстими шматочками, ріжте на дошці на кубики. Їх кладуть у супи і різні тушковані блюда. Саму кістка пиляють на шматки і додають у бульйони і рагу, для додання неповторного підкопченого присмаку. Шматки кістки можна заморожувати і зберігати в морозилці.