Як дізнатися відсоток. Дізнатися відсоток від числа.

По телебаченню, в газетах, на радіо часто доводиться чути, що показник ВВП знизився на стільки-то відсотків , що економічне зростання склало таке-то число відсотків . Що ж являє собою відсоток як математична одиниця, і як його підрахувати самому?
Вам знадобиться
  • Базове значення параметра, від якого буде розрахований відсоток, частка від параметра або числа.
Інструкція
1
Вибір бази, від якої буде вестися підрахунок відсотка. Наприклад, пиріг важить 3200 грам, або 3,2 кг. Потрібен відрізати від нього 20% його ваги. Інакше кажучи, якщо це виразити в частках, то від пирога потрібно відрізати його п'яту частину, або 1/5 його маси.
2
Підрахунок відсоткової частки. Якщо вести розрахунок в частках, то це буде виглядати так: 3200/5 = 640 гр. Інакше кажучи, для того, щоб відрізати від пирога 1/5 його частину, треба відрізати 640 грамм.Еслі ж вважати в процентах, то вийде ось така схема: 1) 3200/100 = 32 гр. Першою дією з'ясовано, скільки становить за вагою 1% пирога, або 1/100 його часть.2) 32 * 20 = 640 гр. За допомогою другої дії отримали, що 20% пирога складають 640 грам.
3
Якщо нам потрібно порівняти два будь-яких показника, а результат висловити у відсотках, то достатньо поділити базисний показник на звітний, а результат помножити на 100%. Приклад: Потрібно взнати зростання продуктивності в звітному періоді в порівнянні з базисним, якщо в звітному періоді продуктивність склала 38000 одиниць продукції, а в базисному 34000 едініц.Еслі вважати в абсолютному вираженні, то зростання склало: 38000-34000 = 4 тис. Ед.Еслі вважати в процентах, то зростання продуктивності буде виражений так: (38000/34000) х100-100 = 11,76%. Інакше кажучи, зростання продуктивності склав 11,76%.
Величина відсоткової ставки дозволяє визначити показник прибутковості вкладу або суму, яка виплачується за користування кредитом. Більшість людей стикаються з проблемою розрахунку відсотків по кредити або вкладом, а менеджери банку часто не обтяжують себе поясненнями. У зв'язку з цим необхідно знати методику обчислення відсоткової ставки.
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Розрахуйте прості відсотки по депозитному вкладу в банк. Дана процентна ставка нараховується в кінці терміну. Для розрахунку необхідно перемножити значення річної відсоткової ставки на початкову суму залучених коштів і на кількість днів за вкладом. Отримане значення розділіть на кількість днів у даному календарному році і на 100%, щоб перевести вираз з відсотків в грошові одиниці.
2
Обчисліть складні відсотки по депозиту. Цей метод розрахунку застосовується в тому випадку, коли капіталізація відсотків здійснюється всередині терміну вкладу. Для обчислення суми нарахованих відсотків необхідно первісний внесок помножити на річну процентну ставку і на кількість календарних днів у розрахунковому періоді з капіталізацією відсотків. Розділіть отримане значення на кількість днів у даному календарному році і на 100%.
3
Розрахуйте процентну ставку при ануїтетному способі погашення кредиту. Для розрахунку загальної суми переплати по кредиту необхідно відняти одиницю від твору коефіцієнта ануїтету на число періодів погашення, отримане значення помножте на суму отриманого кредиту.
4
Знайдіть процентну ставку при диференційованому способі погашення кредиту. Розрахунок відсотків в цьому випадку ведеться в залежності від політики банку. Якщо банк встановлює при кредитуванні, що в році 12 місяців, то нараховані відсотки будуть рівні твору річної процентної ставки на залишок кредиту в даному місяці, поділені на 12. Якщо банк приймає, що в році 365 днів, то необхідно перемножити річну відсоткову ставку на залишок кредиту в даному місяці і на відношення кількості днів у місяці на 365.
5
Скористайтеся кредитним калькулятором. Дану програму можна встановити у себе на комп'ютері або скористатися в мережі Інтернет. Багато сайтів надають можливість онлайн розрахунку процентних ставок за кредитами і депозитами.