Як лікувати запор у немовляти. Як ставити клізму немовляті.

нерегулярне випорожнення кишечника схильні діти різного віку, причому вже з самого народження. Проте позбавлення від запору часто залежить від точного встановлення причини. Але деякі заходи допомагають попередити це неприємне для малюка і мами явище, а в разі виникнення дають хороший результат.
Інструкція
1
Серед усього різноманіття причин закрепів у дітей найпоширенішими є аліментарні фактори, а саме недокорм, підвищений вміст в їжі білка (казеїну) або жирів, недостатня кількість клітковини. У дітей на грудному вигодовуванні на роботу кишечника впливає раціон годуючої мами. Не менш поширеною причиною є розлади нервової системи, а також деякі захворювання - рахіт, авітаміноз, вроджені аномалії розвитку кишечника і тріщини заднього проходу. З моменту привчання малюка до горщика або в періоди звикання до дитячого колективу в садку чи школі причиною нерегулярного спорожнення можуть стати психологічні проблеми - сором або страх.
2
Для усунення запору у дитини знаходиться на грудному вигодовуванні дотримуйтесь свій раціон харчування. Незважаючи на високу потребу в білкової їжі обмежте її споживання, якщо вона несприятливо впливає на здоров'я малюка. Також обмежте тваринні жири, виключіть білий хліб і здобу, цукор, міцний чай і кава, рис, макарони, теплі напої. Ці продукти знижують тонус кишечника і закріплюють стілець дитини. Обов'язково приймайте вітаміни групи В і магній. Їх дефіцит в молоці матері цілком може бути причиною запорів у дитини.
3
Робіть малюкові щодня круговий масаж живота, не захоплюючи при цьому область правого підребер'я (печінки) і кілька разів на день прикладайте на область кишечника (нижче пупка) теплу пелюшку. Викладайте дитини на живіт за 10-15 хвилин до кожного годування. З введенням прикорму щодня давайте соки і яблучне пюре власного приготування, а з часом і овочеве пюре. При схильності малюка до запору му не включайте в раціон рисову кашу і свіжий, білий хліб.
4
Для усунення запору у дітей перебувають на штучному вигодовуванні необхідна корекція харчування - зміна суміші, раннє введення соків, овочевих і фруктових пюре (на 1 місяць раніше), достатнє вживання кип'яченої води, масаж, тепла пелюшка, викладання на живіт. За призначенням лікаря давайте дитині вітамін В1.
5
З моменту привчання дитини до горщика важливо виробити у нього умовний рефлекс на дефекацію, саджаючи його в один і той же час. І краще це робити вранці. Тоді в садку чи школі малюк не буде відчувати необхідність сходити в туалет і пов'язане з цим сором або страх.
6
Якщо лікування запору у дитини за допомогою корекції харчування не приносить позитивного результату, варто звернутися до педіатра. Можливо знижений тонус кишечника пов'язаний з нестачею вітамінів В, D і магнію, а також розвилися захворювань. Відповідно успіх у відновленні нормальної функції шлунково-кишкового тракту залежатиме від усунення причини.