Як привести до спільного знаменника. Як приводити дроби до спільного знаменника.

Часто при роботі з дробами виникає необхідність їх скласти або відняти. Для цього необхідно додавати дроби привести до спільного знаменника . Звичайна дріб складається з двох частин: діленого і дільника, які називають чисельником і знаменником відповідно.
Вам знадобиться
  • Базові знання з математики.
Інструкція
1
Нехай у вас є дві дробу: 2/3 і 7/8. Спочатку знайдемо найменше спільне ділиме знаменників даних дробів, а потім приведемо обидві дробу до нього. В нашому випадку найменшим спільним діленим є число 24, ось до нього і будемо приводити дроби.
2
Щоб привести першу дріб до знайденого найменшому загального делимому, помножимо чисельник першого дробу на приватне від ділення цього подільника на чисельник. В нашому випадку це буде: 24/3 = 8. Тобто чисельник першого дробу необхідно помножити на 8. Аналогічним чином знаходимо множник для другого дробу: 24/8 = 3. Тобто чисельник другого дробу необхідно помножити на 3.
3
Множимо числители дробів на отримані приватні. В результаті дроби отримають загальний знаменник: 16/24 і 21/24.
Зверніть увагу
Щоб перевірити чи правильно ви привели до спільного знаменника, просто скоротіть кожну з дробів, якщо ви отримали вихідні дроби - значить все правильно.
Корисна порада
Щоб не шукати найменший спільний дільник знаменників можна чисельник першого дробу помножити на знаменник другого, а чисельник другого помножити на знаменник першої. А загальний чисельник буде дорівнює добутку знаменників. Цей спосіб підходить, якщо числа дробів невеликі і їх просто множити в розумі.