Як вирівняти підлогу під паркет.

Навіть при тому, що з'явилася безліч дешевших, простих в установці і експлуатації покриттів, паркет завжди вважався ознакою гарного смаку і непоганого достатку власників будинку. Красивий і надійний, він прослужить багато років, якщо правильно його укласти. І перш ніж починати укладання, необхідно ретельно вирівняти пол під паркет .
Вам знадобиться
  • - будівельний рівень
  • - дерев'яні рейки
  • - мотузка
  • - гіпс або алебастр
  • - бетонний розчин або спеціальна готова суміш
  • - штукатурне правило
  • -
Інструкція
1
С бетонного пол а потрібно ретельно видалити старе покриття і зачистити поверхню від неміцно тримаються шматків бетону. Підметіть і вимийте пол.
2
Встановіть дві напрямних рейки по краях кімнати точно за будівельним рівнем. Висоту установки виберіть виходячи з необхідної товщини стяжки. Простягніть кілька паралельних мотузок між рейками. Якщо мотузки не горизонтально по рівню, вирівняйте його, піднявши або опустивши одну з рейок. Потім встановіть кілька штукатурних маячків по кімнаті через невеликі проміжки, встановивши їх на гіпс або алебастр. Маячки повинні злегка торкатися мотузок (але не натягувати їх!), І бути паралельні брускам, які ви встановили на початку. Таким чином, кімната виявиться поділеної на невеликі квадрати.
3
Після цього зробіть стяжку тонким бетонним розчином. Для цього розведіть цементно-піщану суміш з розрахунку 1 частина цементу на 4 частини тонкого річкового піску. Розмішуйте і поступово доливайте воду, поки не доведете суміш до пол ужідкого стану, в якому бетон вже можна легко вилити, але ще не відділяється вода. Заливайте кожен квадрат окремо, після заливки зніміть зайвий розчин штукатурним правилом.
4
Вирівняти пол під паркет можна швидше і легше, якщо ис пол ьзовать готові суміші, так звані самовирівнюючі наливні пол и. Вони набагато простіше в приготуванні і вирівнюванні розчину, але дещо дорожче цементної суміші.
5
Дерев'яний пол, якщо він поскрипує або вимагає невеликого ремонту, розберіть до лагів і перекладіть покриття. Якщо ж їх міцність не викликає сумнівів, то цей крок можна пропустити і просто ретельно отциклевать дерево або ж нашити на нього пол овую фанеру товщиною 8-10 міліметрів.