Як визначити відсоток жиру.

Кожна людина строго індивідуальний, те ж саме відноситься і до особливостей його статури, яке залежить від маси факторів: спадкової схильності, перенесених захворювань, швидкості обміну речовин, способу життя і роботи, заняття певними видами спорту. Як визначити вміст жиру в організмі конкретної людини?
Інструкція
1
Скористайтеся спеціальними таблицями, за якими розраховується вміст жиру з урахуванням статі, ваги і віку, місця утворення складки та її товщини. Для цього зважте, виміряйте товщину жирової складки (краще, якщо її ви виміряєте не самостійно, а за допомогою іншої людини). Зіставивши результати, оцініть результат.
2
Визначте відсоток змісту жиру в організмі за допомогою спеціального калькулятора. Для цього виміряйте вагу, обсяг талії. Внесіть отримані дані і отримаєте результат.
3
Скористайтеся спеціальними вагами, які крім ваги людини показують відсоток змісту жиру в організмі.
4
Розрахуйте даний показник за такою формулою: M/H ^ 2, де М - вага тіла (у кілограмах), а Н - зростання (в метрах). Наприклад, при зрості 180 см ви важите 80 кг. Використовуючи формулу, ви отримаєте: 80/1,8 ^ 2 = 24,69. Результат трохи менше 24,7, отже, вміст жиру у вашому організмі не перевищує норми. А от якби він перевищив значення 24,7, то це значило б, що у вас надмірна вага. Легко зрозуміти, що чим більше був би результат (при одному і тому ж зрості 180 см), тим більше жиру міститься в організмі людини.
5
Існує ще одна формула для визначення відсоток а жиру в організмі. Для її розрахунку виміряйте об'єм грудей по самій виступає точці. Після цього на рівні пупка виміряйте окружність талії. Далі зробіть завмер стегон. Отриманий обсяг талії розділіть на окружність стегон. Потім знову показник талії розділіть на обсяг грудей. Якщо обидва отриманих результату не перевищують 0,85, то кількість жиру в організмі в нормі.
6
Є більш точна методика визначення вмісту жиру . Це так званий «біоелектричний аналіз». Для її проведення зверніться до фахівців. М'язова і жирова тканина надають різний опір електричному струму. Слабкий струм подається через електроди, закріплені на кінцівках людини. Отримані дані обробляють за допомогою таблиць, які враховують стать, вік і зріст. В результаті, обчислюється відсоток змісту жиру в організмі.
7
Також ви можете скористатися спеціальними вагами, які крім ваги людини показують відсоток змісту жиру в організмі.