Як поміняти рідину ГУР.

Будь-яка система в роботі автомобіля вимагає своєчасного догляду і правильного обслуговування. Рідина гідропідсилювача керма необхідно періодично міняти і доливати. Для правильної роботи гідропідсилювача, рідина потрібно зливати до кінця, щоб не сталося суміші старих компонентів з новими.
Вам знадобиться
  • - довга трубка;
  • - ємність;
  • - нова рідина ГУР;
Інструкція
1
Прогрійте машину, щоб рухова система нормально функціонувала. Потім заглушите автомобіль і дайте йому трохи охолонути. Підніміть передню частину машини на домкраті. Це допоможе вам прокручувати колеса під час зливу старої рідини з бака гідропідсилювача керма.
2
Відкрийте капот машини і від'єднайте бачок для рідини Гура. Уважно огляньте ємність. Можливо, на бачку з'явилися тріщини або сліди зносу. У такому разі, його обов'язково потрібно буде замінити.
3
Від'єднайте від бачка трубку, через яку рідина повертається в систему. На деяких баках гідропідсилювача керма буває 2 трубки, в такому випадку потрібно відкрутити верхній шланг.
4
На місце отсоединенного шланга потрібно приєднати трубку для зливу рідини. Вона повинна бути великої довжини, щоб ви могли винести її за межі капота. Інший кінець трубки опустіть в ємність для зливу старої рідини гідропідсилювача керма.
5
Прокрутіть стартером двигун на протязі 1-2 секунд. Така недовга прокрутка потрібна для того, щоб злити стару рідину, без запуску двигуна. Допускати роботу двигуна в такому випадку не рекомендується, оскільки насос швидко виведе рідину з бачка. Робота насоса без рідини може привести його до поломки. Щоб прискорити злив рідини, повертайте кермо до упору в різні боки.
6
Після зливу старої рідини необхідно залити свіжу. Від'єднайте від бачка трубку, використовувану для зливу. Поставте на місце шланг подає магістралі. Потім залийте свіжу рідину в бачок.
7
Запустіть двигун до 1000 об/с і прокручивайте кермо від одного крайнього положення до іншого. Затримуйте кермо в кожній крайній точці 3-5 с. За допомогою цього ви виженете непотрібний повітря з системи і доведете рівень рідини гідропідсилювача керма до норми.
8
Заглушите автомобіль і перевірте кількість рідини в бачку. Якщо кількість зменшилася, зробіть долівку. Постарайтеся не перевищувати максимально допустимий рівень.
Зверніть увагу
Не забувайте регулярно перевіряти рівень рідини в бачку. Слідкуйте, щоб на стінках бачка не з'явилося нальоту і суспензії.
Як правило, заміна рідини гіроусілітеля керма виробляється на станції технічного обслуговування, але це можна зробити і самостійно. Якщо не провести цю роботу вчасно, агрегат вийде з ладу і тоді доведеться міняти його повністю, включаючи і масляний насос.
Вам знадобиться
  • - рідина гідропідсилювача керма;
  • - викрутка;
  • - серветки.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на горизонтальній поверхні, найкраще в гаражі. Визначте місце розташування бачка гудроусілітеля керма (ГУР) під капотом. Заведіть двигун і в режимі холостого ходу поверніть кермо вліво і вправо на граничний кут. Відкрийте кришку бачка і перевірте по мітках рівень рідини. Якщо рівень нижче норми, за допомогою паперових серветок перевірте, чи немає її витоку. Якщо потрібно, підтягніть хомути на патрубках, по яких циркулює рідина , викруткою. Переконайтеся, що в бачку немає піни і чужорідних тіл, а рідина
2
Заглушите двигун та витягніть відпрацьовану рідина з бачка. Для цього використовуйте спеціальний механізм, який відтягує рідина за допомогою вакууму. У залежності від марки автомобіля кількість рідини становить від 80 до 320 мл, але середнє значення - 250 мл.
3
Влийте в бачок нову рідина до рівня, позначеного на бачку. Якщо перед цим знімався фільтр для рідини, попередньо встановіть його. Не повинно бути недоливу або переливу рідини, це однаково шкідливо для ГУР. Запустіть двигун, і кілька разів поверніть кермо до упору вправо і вліво. Рівень рідини при цьому не повинен змінюватися. Після заглушки рівень повинен зменшитися не більше, ніж на 5 мм. Час повороту керма не повинно перевищувати 15 с, інакше може зламатися масляний насос. Перевірте, наскільки щільно закривається кришка і цілісність патрубків, по яких йде рідина , на наявність витоків.
4
Оскільки при заміні рідини ГУР вона оновлюється лише частково, то уважно огляньте відкачану рідина . Якщо вона занадто засмічена чужорідними тілами, процес відсмоктування і заливки рідини після того, як двигун попрацює на холостому ходу, зробіть ще два рази.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pOoM9jdZ0sI