Як розібрати бінокль.

Бінокль є постійним супутником мисливців, військових, мандрівників і туристів. Малопотужні пристрої використовуються в театрах і цирках, а особливо сильні - у астрономічних дослідженнях. Однак даний пристрій досить крихке, зламати його легко. При цьому всередину конструкції може потрапити бруд, пісок або вода, а положення деталей порушитися. В такому випадку необхідно розібрати бінокль і почистити його.
Вам знадобиться
  • Балончики із стисненим повітрям «Dust Off», м'яка тканина без ворсу, спеціальна Стрічка рідина і маленькі викрутки, в тому числі вартові.
Інструкція
1
Для початку визначте, до якого типу біноклів належить ваша модель. Існує два види даних пристроїв: класичні Porro і компактні Roof. Врахуйте, що вони мають різну будову. На підставі цих даних почитайте відповідну літературу або проконсультуйтеся з фахівцем. Найпростіший спосіб дізнатися про послідовність розбирання бінокля - це прочитати інструкцію.
2
Багато сучасних біноклі всередині заповнюються азотом. Робиться це, щоб уникнути запотівання призм і лінз внаслідок перепадів температур. Тобто при розтині корпусу ви можете випустити азот. Тому ще раз зважте всі «за» і «проти» - чи дійсно розбирання необхідна?
3
Підготуйте робочий простір. Буде краще, якщо поверхня столу буде закрита м'якою тканиною. Почніть розбирати бінокль. Відкрутіть крихітні гвинти на корпусі, вони можуть бути замазані і тому зовсім непомітні.
4
Отсоедините труби з об'єктивами і зніміть закривають кришки. Акуратно звільніть призми від затискачів. В процесі розбирання детально запам'ятовуйте будова бінокля. Якщо є можливість - тримайте перед очима інструкцію зі схемою. Отсоединяя деталі, акуратно протирайте їх тканиною, змоченою очищає рідиною. Однак лінзи і призми перед цим обробіть повітрям з балончиків «Dust Off», щоб здути пил. Якщо з самого початку скористатися тканиною, пилинки залишать мікроскопічні подряпини.
5
У тій же послідовності зберіть бінокль назад. Звичайно ж, все це загальні поради. Біноклів дуже багато, і кожна модель вимагає індивідуального підходу до розбирання. І якщо ви не впевнені в своїх силах, то краще віднести прилад в оптичну майстерню.