Навіщо потрібні числа.

Число - основне поняття в математиці. Його функції розвивалися в тісному зв'язку з вивченням величин, цей зв'язок збереглася і досі, так як у всіх розділах математики доводиться користуватися числами і розглядати різні величини.
У поняття «число» існує багато визначень. Перше наукове поняття було дано Евклід, а початкове уявлення про числа з'явилося ще в епоху кам'яного віку, коли люди стали переходити від простого збору їжі до її виробництва. Числові терміни зароджувалися дуже важко і також дуже повільно входили у вживання. Старовинні люди був далекий від абстрактного мислення, він придумав тільки пару понять: «один» і «два», інші кількості були для нього невизначеними і позначалися одним словом «багато» .При зростанні виробництва їжі додавалися об'єкти, які треба було враховувати, тому з'явилися і «три», і «чотири». Число «сім» довгий час вважалося межею пізнання. Так з'явилися перші числа, які зараз називаються натуральними і служать для характеристики кількості предметів та порядку предметів, розміщених в ряд. В основі будь-якого вимірювання лежить яка-небудь величина (обсяг, довжина, вага і т.д.). Потреба в точних вимірах привела до дроблення початкових одиниць міри. Спершу їх дробили на 2, 3 і більше частин. Так виникли перші конкретні дроби. Набагато пізніше назвами конкретних дробів стали позначати і абстрактні дробі.Развітіе торгівлі, промисловості, техніки, науки вимагало все більш громіздких обчислень, легше виконуваних за допомогою десяткових дробів. Десяткові дроби широкого поширення набули в XIX столітті, після того, як була введена метрична система мір і ваг. Сучасна наука зустрічається з величинами такої складності, що для їх вивчення потрібно винахід нових чисел, при введенні яких необхідно дотримуватися такого правила: «дії над ними повинні бути повністю визначені і не вести до суперечностей». Нові системи чисел необхідні для вирішення нових завдань або для удосконалення вже відомих решеній.Сейчас існує сім загальноприйнятих рівнів узагальнення чисел: натуральні, дійсні, раціональні, векторні, комплексні, матричні, трансфінітні. Окремі вчені пропонують розширити ступінь узагальнення чисел до 12 рівнів.
Для стимулювання успіхів у навчанні ще в часи радянської школи було введено нагородження медалями. Воно збереглося дотепер, незважаючи на те, що пільги медалістам після введення ЄДІ значно зменшилися. Навіщо ж зараз потрібно прагнути до отримання золотої медалі?
У пострадянський час шкільні медалі та пов'язані з ними пільги при вступі стали предметом палких дискусій. Багато фахівців, у тому числі працівники вищих навчальних закладів, заявляли, що значна частина медалей видається незаслужено, в результаті корупції або погоні за підвищенням показників успішності. Але система підтримки медалістів при вступі до інститути існувала ще досить довго. Остаточно це питання було вирішене тільки після повсюдного введення ЄДІ. З 2010 року медалісти більше не мають офіційних пільг при вступі до вищих навчальних заведенія.Тем не менше, шкільна золота медаль все ще може принести користь своєму власнику. Вона може бути врахована при надходженні при виникненні спірного випадку, наприклад, якщо два абітурієнти набрали одне і те ж кількість балів. В цьому випадку приймальна комісія вузу може провести співбесіду, і медаль може підтвердити серйозність ваших намірів і старанність в учебе.Также пільги медалістам зберігаються в деяких недержавних вузах. Туди відмінники можуть бути прийняті взагалі без іспитів, якщо так розпорядиться керівництво вуза.Также золота нагорода «За успіхи в навчанні» стане вашим пропуском на Бал медалістів, які щорічно проводиться в усіх суб'єктах федерації. Зазвичай на подібних заходах присутні керівники міста та регіону. Також деякі медалісти, які мають та інші заслуги, наприклад, в спорті чи в олімпіадному русі, можуть отримати квиток на московський бал. Це може стати гарним приводом побачити століцу.Кроме цього, існують і заходи матеріального стимулювання медалістів. За рішенням місцевої влади випускники-відмінники можуть бути премійовані як подарунками, так і грошовими виплатами. Конкретні суми та подарунки залежать від розпоряджень керівництва району чи города.Все ці знаки уваги, звичайно, будуть приємні школярам. При цьому потрібно розуміти, що золота медаль вже не має того значення для майбутнього життя і навчання випускника, яке вона мала раніше. Тому якщо ви сумніваєтеся, на що спрямувати сили в останніх класах школи, краще заглибитися в підготовку з тих предметів, які необхідні для вашої майбутньої навчання у вузі. Участь у профільних олімпіадах буде для вас набагато корисніше, ніж високий середній бал атестата і медаль .