Як вивчитися на ювеліра.

Ювелір - одночасно художник і ремісник, який займається виготовленням ювелірних виробів. Робота ця цікава і різноманітна. Висококласні майстри роблять вручну ексклюзивні речі за власними ескізами, але на заводах найчастіше практикують вузьке розподіл праці. Серед ювелірів є ливарники, огранщики, гравировщики.
Інструкція
1
Щоб стати ювеліром, треба володіти цілим рядом особистісних якостей: посидючістю, терпінням і творчим мисленням. Робота з металом і каменем вимагає фізичних зусиль, добре розвиненою дрібної моторики рук і стовідсоткового зору. Ювелірові доводиться кувати, паяти, карбувати, чорнити, інкрустувати і полірувати.
2
Чимало серед ювелірів майстрів-самоучок, що навчаються професії по книгах, навчальними посібниками або безпосередньо у відомих і досвідчених художників. Але слід мати на увазі, щоб почати роботу самостійно треба володіти певним капіталом. Робочий стіл ювеліра повинен бути оснащений великою кількістю інструментів і пристосувань, вартість яких доходить до декількох тисяч доларів.
3
Найбільшим ювелірним підприємствам постійно потрібні висококласні фахівці, тому багато хто з заводів відкривають при виробництві спеціалізовані школи з підготовки ювелірів-монтувальників, закріплювальників і ливарників. Бажану професію можна придбати, пройшовши шестимісячний курс навчання в одній з таких шкіл.
4
В 35 км від Костроми знаходиться село Красне. Воно здавна славилося своїми майстрами ювеліра ми. Сьогодні Червоне - найбільший в Росії центр ювелірного виробництва. У селі знаходиться відоме на всю країну училище художньої обробки металів. КУХОМ - єдине у своєму роді навчальний заклад, в якому учні за чотири роки набувають професію ювеліра широкого профілю та стають одночасно дизайнерами, художниками, граверами, скульпторами.
5
Вищу освіту можна отримати в Московському художньо-промисловому університеті ім. С.Г. Строганова, де на факультеті декоративно-прикладного мистецтва є відділення художньої обробки металу. У Московському державному текстильному університеті імені О.М. Косигіна також існує профільна спеціальність - «Художнє проектування ювелірних виробів». Зверніть увагу: до ВНЗ можна вступити лише після закінчення художнього училища або школи. Навчатися в університеті доведеться шість років.
Зверніть увагу
Придбавши професію ювеліра, вчитися доведеться все життя: відвідувати семінари, виставки, конкурси, щоб бути постійно в курсі нових тенденцій.
Корисна порада
Набравшись досвіду і оволодівши секретами майстерності, можна відкрити власну ювелірну майстерню.