Як знайти силу магнітного поля.

Магнітним полем є таке силове поле, яке діє на рухомі електричні заряди. Воно може створювати струмом заряджених частинок. Сила магнітного поля , або як її ще називають, силу Лоренца, знаходять за однойменною формулою.
Вам знадобиться
  • Лист паперу, ручка, калькулятор, вимірювальні прилади
Інструкція
1
Вивчіть формулу Лоренца, видатного голландського фізика. Відповідно до неї, сила, діюча на заряджені частинки, дорівнює добутку швидкості частки на магнітну індукцію поля , помноженому на заряд частинки. Швидкістю частки є векторна величина, яка характеризує те, наскільки швидко переміщається і рухається матеріальна точка в просторі. Магнітна індукція поля представляє собою силову характеристику магнітного поля . Заряд частки, або електричний заряд, визначає здатність тел бути частиною електромагнітного взаємодії.
2
Знайдіть дані, зазначені у формулі для знаходження сили магнітного поля . Щоб знайти швидкість зарядженої частинки, потрібно знати радіус її руху і індукцію магнітного поля . Для знаходження магнітної індукції використовується такий магнітометр, як Тесламетр. Скориставшись цим приладом, можна отримати одне значення, підставляємо в формулу, і друге, провівши деякі розрахунки. Щоб виміряти електричний заряд, скористайтеся електрометром. Цей прилад складається з стрижня і стрілки, що обертається навколо осі, розташованої горизонтально. І стержень, і стрілка закріплені у втулці і поміщені в металевий корпус, який закритий скляними кришками.
3
Проведіть необхідні вимірювання і підрахунки. При роботі з вимірювальними приладами будьте обережні і дотримуйтесь заходів безпеки. Для проведення обчислень користуйтеся калькулятором, а всі дані випишіть на аркуш паперу. Коли ви закінчите з попередніми обчисленнями, перевірте свою роботу. Чим точніше будуть ваші дії, тим правильніше буде відповідь. Крім того, проводити вимірювання з використанням приладів краще двічі, щоб виключити помилку. Підставте отримані дані в формулу і зробіть розрахунки.