Як вирішувати завдання з адміністративного права.

Завдання потрібно вміти вирішувати не тільки студентам математичних та фізичних факультетів, але і юристам. Їх завдання відрізняються від тих, що використовуються в точних науках. і вимагають своєї методології рішення. Це відноситься, наприклад, до завдань з адміністративного праву.
Вам знадобиться
  • - підручник з адміністративного права;
  • - збірка законодавчих актів відповідного завданню періоду.
Інструкція
1
Уважно прочитайте умови задачі. Почніть рішення з визначення правового суб'єкта права, тобто одного чи кількох дійових осіб. Наприклад, у випадку, якщо магазин не видавав покупцям чеки, то він і буде суб'єктом права.
2
Уточніть, що ж буде об'єктом застосування права. Наприклад, у випадку заперечування двома установами права на приміщення останнім стане цим об'єктом. Потім вам знадобиться визначити підставу настання правовідносини між суб'єктами права. Це може бути, наприклад, торгова угода.
3
З усієї цієї інформації у вас повинна вийти структура правовідносини. У задачі їх може бути декілька, і їх слід вирішувати окремо. В залежності від вимог вашого викладача, вам може знадобитися записати отримані дані. Але в деяких випадках педагоги цього не вимагають, і їм достатньо простого рішення задачі.
4
Підберіть для кожного правовідносини законодавчу норму, що відноситься до нього. Врахуйте, що вона може міститися не в одній, а в декількох статтях закону. Норма повинна містити в собі гіпотезу, тобто імовірну ситуацію. в якій застосовується норма. Також в ній повинна бути вказана диспозиція - частина норми, яка описує те, як має бути виправлена ситуація. Наприкінці потрібно дати інформацію про санкції, які загрожують за порушення норми. У конкретних законодавчих актах диспозиція і санкція можуть бути розділені за різними статтями. У цьому випадку потрібно вказувати всі, в яких міститься норма.
5
Правильно застосуєте знайдену правову норму. Найчастіше для задач вибираються неординарні випадки, в яких норма застосовується нетипово. Прикладом в адміністративному праві може служити застосування законів в період прийняття нових юридичних норм. У цьому випадку слід звертати увагу на дату правопорушення. Саме вона визначає, який закон в даному випадку буде використовуватися, так як законодавчий акт не має зворотної сили.