Як пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою. покраска квартир водоемульсіонкой.

Рівний і білий стеля є окрасою будь-якої квартири. А завдяки сучасним водоемульсійною фарбою можна добитися такого ефекту, ніби стеля покритий атласною або шовковою тканиною. Зараз випускаються спеціальні водоемульсійні фарби для стелі, які здатні створювати пористість поверхні і тим самим допомагають стелі дихати, тобто створюють комфортні умови для вас.
Вам знадобиться
  • - малярний валик
  • - кюветка
  • - кисть
  • - штирок для валика
  • - вода
Інструкція
1
Водоемульсійні фарби бувають матові, полуматові і глянцеві. Яку саме фарбу віддасте перевагу ви, залежатиме від вашого смаку. Але треба пам'ятати, що не рівний стеля не прикрасить глянсова фарбування, а виділить всі його недоліки. Матова покраска навпаки, частково приховає його вади. Тому треба серйозно підійти до усунення всіх дефектів стелі.
2
Для цього размойте стеля і зачистите його. Відремонтуйте шви штукатуркою або шпаклівкою. Якщо місцями пішли тріщини, то наклейте на них будівельний бинт (серпянку). Обробіть весь стеля грунтом глибокого проникнення, дайте просохнути стелі 2 години і зашпаклюйте його. Далі ретельно зашкурьте стеля і знову обробіть його грунтом
3
Якщо стеля досить «пристойний» і не вимагає ремонту, тоді просто промийте його теплою водою з губкою і обробіть грунтом. Дайте йому просохнути і тільки після цього можете приступати до фарбування стелі.
4
Для фарбування стелі вам буде потрібно валик. Фарбувати стеля пензлем довго і незручно. Валики бувають з довгим ворсом, середнім ворсом і велюрові з дуже коротким ворсом. Ви повинні враховувати, що стеля краще фарбувати валиком з довгим ворсом. Він бере фарби більше, ніж з коротким або велюровим ворсом, і вам не доведеться без кінця вмочати валик в кюветку (ванночка для фарби) с фарбою.
5
Якщо виробник нагадує, що фарбу слід розбавити (зазвичай на 5 - 10%), то додайте в фарбу воду і як слід, її розмішайте. Але якщо немає подібного нагадування, щось не розбавляйте її, значить, фарба готова до вживання. Ретельно перемішайте її в банку і вилийте в кюветку.
6
Фарбування починайте від кута стелі або від вікна і поступово відходите углиб кімнати. Умочіть валик у фарбі і розкачайте його по поверхні кюветкі, для того, щоб позбутися від зайвої фарби. На початку роботи слід профарбувати примикання стелі. Приставте валик до периметру стіни і стелі і ретельно прокрасьте це місце. Після чого намагайтеся легкими рухами переміщати валик по поверхні стелі спочатку уздовж, а потім поперек. Тим самим ви розтушуєте (розмажете) фарбу, і вона ляже рівним шаром на ділянку, який ви фарбуєте. Натискайте на валик рівномірно, підсилюйте натиск у міру витрачання фарби. Щоб переконатися, що фарба вкрила стеля , відійдіть в сторону і подивіться, чи є пропуски. Світло, яке падає від вікна на пофарбований стеля , проявить цей недолік, і ви помітите пропуски. Зафарбуйте НЕ прокрашенние місця одразу ж, не чекайте, коли фарба просохне. Якщо ви цього не зробите, то це може привести до того, що стеля буде забарвлений плямами. Якщо ні перепусток, то продовжуйте фарбування стелі і не забувайте мочити валик у фарбі.
7
Після того як ви пофарбували стеля за один раз, дайте йому просохнути. На банці з фарбою виробник рекомендує, який час потрібно для повного висихання стелі. Не старайтесь порушувати ці поради. Чи не просохлої перший шар фарби може відокремитися від стелі, якщо на нього нанести другий шар. Подібні проблеми позначаться на якості вашої роботи. Другу фарбування стелі починайте немає від вікна, а, навпаки, до вікна. Тим самим, ви застрахуете себе від того, що стеля буде не профарбованих.
8
Також треба звернути вашу увагу на те, що не слід дуже сильно мочити валик у фарбі. Фарба буде литися на підлогу, а на стелі можуть утворитися патьоки. Якщо така неприємність трапилася, негайно приберіть надлишки фарби зі стелі напівсухим валиком і розтушуйте це місце. Після закінчення фарбувальних робіт вимийте руки і інструменти теплою водою.