Як зв'язати шарф-манто.

Шарф- манто - це універсальне виріб, який одночасно може в собі поєднувати широкий шарф, накидку і навіть хустку. Його можна фіксувати за допомогою гудзиків, стрічок або зав'язок з помпонами так, щоб він елегантно облягав плечі і підкреслював їх витонченість.
Вам знадобиться
  • - кругові спиці;
  • - гачок;
  • - пряжа (мохер або "Травка");
  • - стрічка атласна.
Інструкція
1
За зовнішнім виглядом шарфи- манто дуже різноманітні, тобто, в даному напрямку немає єдиної універсальної викрійки, яка згодиться на будь-яку модель. Таким чином, кожна рукодільниця втілює свої задуми в реальність, використовуючи загальні уявлення, а також власну фантазію. Накидка може бути прямою, спущеною на плечі, або декілька расклешенной, довгої і короткої, щільною або ажурною і т.д.
2
Для того щоб зв'язати шарф- манто, бажано підібрати пряжу, яка має досить довге волокно. У цьому випадку підійде мохер (він ще й чудово гріє) або синтетичні нитки «Травка». Останній вид пряжі, в силу своєї об'ємної структури, добре приховають можливі недоліки в процесі роботи. Перш ніж приступати до роботи з основним виробом, обов'язково зв'яжіть зразок, набравши для цього 20 петель. Зробіть на ньому 20 рядів, закрийте петлі, після чого виперіть, розправте на рівній поверхні і висушіть. Тепер можете приступити до розрахунку петель для шарфа- манто.
3
Щоб правильно пов'язати шарф- манто, попередньо зробіть виміри. Для цього накиньте на себе (або на іншу людину) сантиметрову стрічку, причому, таким чином, яким би накинули на плечі хустку або шарф. Визначте отриманий обхват, починаючи і закінчуючи крапкою в середині грудини через краї плічок. Наприклад, вийшло 100 см. Якщо 10 см - це 20 петель, отже, 100 см складе 200 петель (-1 петля зайва), отже, 199 петель.
4
Наберіть розраховану кількість петель на кругові спиці (на них в'язати і займатися приміркою легше) і пров'яжіть перший ряд лицьовими, а другий ряд - виворітними петлями. 3 ряд пров'яжіть за схемою: 1 петля лицьова * 1 накид, 1 петля лицьова, 1 накид, 30 петель лицьових *. Повторіть раппорт ще 5 разів і закінчите ряд таким чином: 1 накид, 1 петля лицьова, 1 накид, 1 лицьова петля. Всього вийде 6 клинів, з яких і складатиметься шарф- манто. Між клинцем зробіть мітки з ниточок іншого кольору, щоб добре було видно місця розширення вироби. 5-й і наступні ряди в'яжіть по малюнку, чергуючи виворітні і лицьові ряди. У кожному 4 особовому ряду повторюйте раппорт 3 ряди, враховуючи, що клини кожен раз збільшуються на 2 петлі.
5
Продовжуйте в'язання до обраної довжини, наприклад, до талії, після чого закрийте петлі. Обв'яжіть шарф- манто по всьому периметру простим стовпчиком 2-3 рази. Для декору по краю вироби зробіть гачком зубчики, дрібні петельки або фестони. По верхньому краю через що утворилися петельки простягніть атласну стрічку, яка зав'язується на грудях у вигляді банта.