Як побудувати диметрий. види косокутній диметром.

диметрий - вид аксонометріческой проекції. Аксонометрія дозволяє за допомогою одного об'ємного зображення бачити предмет відразу в трьох вимірах. Отримання об'ємного уявлення супроводжується певним спотворенням розмірів об'єкта вздовж осей. В диметром коефіцієнти спотворення розмірів по двох осях однакові, звідси і назва - диметрий.
Вам знадобиться
  • -Набір олівців різної твердости;
  • -линейка;
  • -угольник;
  • -транспортир;
  • -ластик.
Інструкція
1
Існує два види диметром: прямокутна і Косокутна фронтальна. При виконанні будь діметріческой проекції всі розміри уздовж осі X діляться навпіл, а розміри по осях Y і Z залишаються кратними одиниці. Т.е коефіцієнт спотворення по осі Х приймається рівним 0.5, а по осі Z і Y спотворення розмірів немає.
2
Накресліть осі для побудови зображення деталі в диметром. У прямокутній диметром кути між осями Z і X складають 97о10 '. Кути між осями Y та Z - 131о25 '; кути між осями Y та X - 127о50 '. У фронтальній диметром кути між осями Z і X складають дев'яносто градусів. А між осями Z і Y; X і Y - сто тридцять п'ять градусів.
3
Нанесіть осі на ортогональні проекції зображуваної деталі відповідно до обраного становищем деталі для викреслювання в диметром. Розумно поєднати одну з осей аксонометріческой проекції з віссю деталі.
4
Виконуйте побудова в диметром з верхньої грані деталі, послідовно переносячи розміри з ортогональної проекції на об'ємне зображення. Закінчивши переносити на об'ємне зображення габаритні розміри деталі, приступайте до виконання дрібних елементів на поверхнях деталі.
5
Окружності в різних площинах діметріческой проекції зображуються різними еліпсами. В диметром без спотворення по осях Х і Z велика вісь еліпса у всіх трьох площинах проекції дорівнює 1,06 діаметра кола. Мала вісь еліпса в площині XOZ дорівнює 0,95 діаметра кола, а в площинах ZOY і XOY становить 0,35 діаметра окружності.В диметром із спотворенням по осях X і Z велика вісь еліпса у всіх трьох площинах дорівнює діаметру кола. Мала вісь еліпса в площині XOZ дорівнює 0,9 діаметра окружності, а в площинах ZOY і XOY становить 0,33 діаметра кола.
6
Для отримання більш наочного зображення можна виконати виріз частини деталі на діметріческой проекції. Штрихування при креслення вирізу частини деталі наноситься паралельно діагоналі проекції квадрата на відповідну площину.