Як підключити реле напруги.

Для захисту побутового електрообладнання від перепадів і стрибків напруги використовуються спеціальні реле, що представляють собою мікропроцесорний блок захисту. Такий пристрій здатне контролювати вхідна напруга в мережі і своєчасно відключати обладнання та побутову техніку, коли напруга виходить за встановлені межі.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - тестер;
  • - з'єднувальні дроти;
  • - плоскогубці;
  • - паяльник.
Інструкція
1
Ознайомтеся з додається до реле інструкцією з технічної експлуатації. Як правило, документація містить опис технічних характеристик пристрою і схему підключення. Однофазні автоматичні реле мають три роз'єми: вхід, вихід і «нуль». Розташування контактів на приладах різного типу може відрізнятися, але виходів повинно бути три.
2
Перед проведенням монтажу реле вимкніть напругу в робочій мережі. Приготуйте інструменти: викрутку, тестер напруги , плоскогубці, паяльник.
3
Прикріпіть автоматичне реле напруги на стандартну DIN-рейку, що представляє собою металевий профіль для кріплення модульного устаткування в електричних щитах. Кріпиться реле так само, як і звичайні автоматичні вимикачі. Стандартне реле займає три модулі, кожен завтовшки 18 мм.
4
Підключіть вхідний і вихідний фазні дроти. Вхідну клему підключіть до вхідного автоматичного вимикача, а вихідну - до автоматів, що регулює роботу побутових приладів мережі (розеток, освітлення і так далі).
5
Використовуйте при підключенні входу і виходу реле провід перерізом не менше 4 мм2. Якщо ви застосовуєте багатожильний мідний дріт, надягніть на нього металевий наконечник або ретельно залудити кінці паяльником.
6
«Нульову» клему підключіть до відповідного висновку електричного лічильника проводом 0,6-1,5 мм2. Це з'єднання не буде нести значного навантаження і послужить тільки для живлення електронної схеми автоматичного реле.
7
Відрегулюйте межі, при яких буде спрацьовувати реле. Для входу в режим установок одночасно натисніть кнопки «плюс» і «мінус». Коли на індикаторі висвітиться діючі значення напруги , зазначеними кнопками збільште або зменшіть дане значення.
8
Встановіть час затримки. Як правило, воно може регулюватися в межах від 1 до 300 секунд. Після цього система контролю напруги автоматично перейде в робочий режим, і реле буде готове до роботи.