Як дізнатися обсяг трафіку.

Працюючи в мережі, слід стежити за споживаним трафіком, будь помітне відхилення його від очікуваної величини може свідчити про проблеми з безпекою. Контроль трафіку і мережевих з'єднань дозволить уникнути незаконних підключень до вашого комп'ютера.
Інструкція
1
Учасники операційної системи Windows завжди можуть контролювати мережеву активність по значку з'єднання в треї. У правильно налагодженій системі цей індикатор «оживає» тільки тоді, коли ви відкриваєте якусь сторінку. Якщо ви не відкриваєте нових сторінок, і у вашій системі не відбувається оновлення антивірусної програми або операційної системи, значок з'єднання повинен показувати нульову активність.
2
Обсяг спожитого трафіку легко дізнатися у властивостях з'єднання. Досить навести курсор на індикатор мережевої активності в треї, і ви побачите обсяг прийнятих та переданих даних за час поточного сеансу. Щоб переглянути цю інформацію більш детально, клікніть значок правою кнопкою мишки і виберіть у меню пункт «Стан».
3
Якщо ви користуєтеся USB-модемом і підключаєтеся до інтернету через встановлювану модемом програму, ви можете подивитися в ній статистику спожитого трафіку за день, тиждень, місяць, рік. Статистику в будь-який момент можна скинути і почати відлік заново.
4
У тому випадку, якщо мережева активність комп'ютера дуже спонтанна і мало залежить від вас, слід розібратися в причинах цього. Зрозуміти, з якими адресами з'єднується комп'ютер, які програми відповідальні за ці сполуки, який обсяг трафіку вони споживають. Незрозуміла активність може свідчити про злом комп'ютера або зараженні його троянськими програмами.
5
Подивіться поточні підключення. Для цього відкрийте командний рядок: «Пуск» - «Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок» і введіть команду netstat -aon. Натисніть Enter, перед вами з'явиться таблиця з даними про мережеві підключення. Якщо в даний момент ваш комп'ютер має з'єднання з іншою машиною, ви побачите її ip в графі «Зовнішній адреса». Стан активного з'єднання буде визначено як ESTABLISHED.
6
Ви можете спробувати визначити, яка програма підключається до мережі, в цьому вам допоможе остання колонка - PID. У ній вказані ідентифікатори процесів. Наберіть в тому ж вікні команду tasklist, ви побачите таблицю процесів. У першій колонці будуть вказані їхні імена, у другій - ідентифікатори (PID). Зіставивши ідентифікатори з обох таблиць, ви легко зрозумієте, яка програма виявляє мережеву активність.
7
Якщо в ході пошуку трафік продовжував активно споживатися, спробуйте по черзі відключати підозрілі процеси. Щоб відключити процес, використовуйте команду: taskkill/pid ****, де замість зірочок вставте PID підлягає закриттю процесу. Для проби запустіть «Блокнот», знову введіть команду tasklist - щоб «Блокнот» з'явився в списку процесів. Знайдіть його процес - notepad.exe і закрийте за допомогою наведеної вище команди.
8
Велику допомогу у вивченні трафіку можуть надати спеціалізовані програми - наприклад, BWmeter. За допомогою цієї утиліти ви зможете відстежити всі адреси, з якими з'єднується ваш комп'ютер. Всю інформацію можна писати в лог для подальшого аналізу.