Як посадити виноград. Як розсадити вінград Ізабеллу.

Перш ніж садити на садовій ділянці виноград , виберіть найкращим чином відповідне місце і встановіть постійні опори. Виноград - ягода світлолюбна, тому виберіть місце для посадки сонячне і добре провітрюване. Це позбавить виноград нік від багатьох хвороб.
Вам знадобиться
 • - суперфосфат
 • - азотні добрива
 • - калійна сіль
 • - торф
 • - пісок
 • - марганцівка
Інструкція
1
Можна посадити виноград як навесні, як тільки закінчаться морози, в період швидкого зростання саджанця, так і ранньої осені. Але раннеосенніе посадка переважно, оскільки в вересні активно розвивається коренева система і саджанець добре вкорінюється, що дозволяє йому добре перезимувати.
2
Якщо грунт на ділянці бідна, проведіть відновлення структури ґрунту. Для цього навесні скопайте ділянку якнайглибше і посадіть горох, гірчицю, вику, чину або інші бобові рослини. Внесіть в грунт суперфосфат з розрахунку 150 грамів на метр квадратний, п'ятдесят грамів азотних добрив і 50 - 100 калійної солі. Перед цвітінням масу скосите, і закладіть в землю на 20 сантиметрів у глибину. Тримайте землю без бур'янів, а ранньої осені висадіть саджанці.
3
Якщо грунт глинистий, потрібно зробити дренаж - він не дасть коріння саджанців проникнути в холодний глинистий шар. Якщо ви будете садити виноград навесні, роботи з підготовки грунту потрібно починати вже восени. Зніміть на 2 - 3 багнета верхній шар грунту, насипте шар піску товщиною 5 - 10 сантиметрів. Змішайте родючий шар глини з вапном, торфом, перепрілим гноєм і піском. Від структури ґрунту залежить, в яких пропорціях потрібно брати всі ці компоненти.
4
За тиждень до посадки починайте виносити саджанці у двір, щоб вони звикали до сухого повітря. Днем рослини тримаєте в тіні, а на ніч - заносите в приміщення. Перш ніж посадити виноград , саджанці потрібно підготувати. Для цього обріжте зайві пагони, подрежьте коріння, залишивши сантиметрів 15 - 20. Якщо у куща коріння підсушені - поставте його в воду на 1 - 2 доби, після чого зробіть з глини і гною (2: 1) «бовтанку» і умочіть саджанці.
5
Потім викопайте ямку і забийте в центр посадковий кол, до якого прив'яжіть шпагатом саджанець, або притисніть саджанець до бічної стінки ямки. Це щоб кущик не осідали, і коріння не загиналися вгору. Засипавши яму землею, добре її ущільните, і обов'язково полийте марганцівкою. Розчин повинен бути світло-рожевий.
Зверніть увагу
Як правильно посадити виноградний саджанець. На місці, відведеному для куща, викопується ямка такої глибини, яка відповідає прийнятій в даній місцевості глибині посадки. Установка опор на виноградниках. Підв'язування рукавів і пагонів до опор. Операції з зеленими частинами виноградного куща. Управління розвитком кореневої системи винограду. Ремонт виноградників.
Корисна порада
Якщо ви будете садити виноград навесні, роботи з підготовки грунту потрібно починати вже восени. При цьому пам'ятайте, що виноград багаторічна культура і підготовку ґрунту ви зробите один раз на багато років. Перш ніж посадити виноград, саджанці потрібно підготувати. Для цього обріжте зайві пагони, і якщо у них відкрита коренева система, то подрежьте коріння, залишивши сантиметрів 15 - 20.
Сорти винограду з коротким періодом вегетації можна успішно садити навіть в Підмосков'ї! Однак слід враховувати, що виноград любить сонячне світло і найкраще росте в теплих, укритих від вітру місцях. Також варто мати на увазі, що сорти з темними ягодами вимагають більше тепла, ніж світлі.
Вам знадобиться
 • - саджанці (бажано в контейнерах);
 • - гній або компост;
 • - опори;
 • - вапно;
 • - комплексні мінеральні добрива.
Інструкція
1
Виноград можна садити на різних грунтах, але при двох важливих умов: шар землі при хорошому дренажі повинен бути глибоким, а кислотно-лужний баланс грунту (РН) - складати 6,5-7,0. Карбонати мало підходять для посадки винограду через небезпеку ураження рослини хлорозом. Місце висадки винограду має бути дуже сонячним і закритим від вітру. Садіть виноград біля стіни або огорожі, зверненої на південь, або на схилі, зверненому на південь або південний захід. Не варто розміщувати рослину в місцях застою прохолодного повітря.
2
За 2-3 тижні до посадки необхідно ретельно перекопати землю під виноград. Високу кислотність грунту можна виправити за допомогою вапна з розрахунку 200 г на 1 квадратний метр. Якщо грунт бідна, додайте перепрілий гній або компост і комплексне мінеральне добриво.
3
Виноград потребують опорної горизонтальної системи. Якщо лоза перебуватиме біля стіни, можна розташувати дріт по типу струн на відстані 25-30 см один від одного. Для лози на відкритому місці можна вбити в грунт двометрові дерев'яні стовпи довжиною з інтервалом 2,5-3,5 м і між ними вже натягнути дріт в 40 см над землею.
4
Найкраще купувати і садити виноград ранньою весною. Саджанці винограду краще купувати в спеціалізованих розплідниках: там швидше за все вам продадуть якісний посадковий матеріал - рослини з високою приживлюваністю і стійкістю до хвороб. Вибираючи виноградні лози, поцікавтеся, які сорти найкраще ростуть в середній смузі Росії. Саджанці повинні мати не менше трьох корінців і як півметровий втечу. Не варто брати рослини з плямами, ушкодженнями та ознаками засихання. Бажано купувати рослини з закритими країнами - вже посаджені в контейнери.
5
Куплені рослини відразу можна висаджувати. Щеплений виноград розміщуйте так, щоб місце щеплення виявилося вище рівня землі. Присипте коріння землею, полийте виноград відром води і після вже засипте яму повністю і додайте перепрілий гній або компост. З самого першого дня підв'яжіть лози до опор.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=POHbUBNw8WY