Як фрезерувати паз.

Паз - це виїмка в деталі, обмежена плоскими або фасонними поверхнями. Операція фрезерування паза досить поширена, її виконують на фрезерному верстаті за допомогою фасонної, дискової або кінцевої фрези.
Вам знадобиться
  • - фрезерний верстат;
  • - дискові, пазові, кінцеві фрези;
  • - деталь з розміткою.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно зробити прямокутний наскрізний паз, скористайтеся дискової тристоронньої, пазової або кінцевий фрезою. При фрезеруванні точного паза зверніть увагу на ширину дискової фрези - вона повинна бути менше, ніж ширина паза, заданий розмір при цьому отримуйте за рахунок декількох підходів.
2
При використанні кінцевих фрез дуже важливо правильно підібрати напрямок обертання шпинделя: зробіть його протилежним щодо гвинтових канавок фрез.
3
Замкнені пази фрезерують на вертикальному верстаті за допомогою кінцевої фрези, діаметр якої на 1-2 мм менше ширини паза. Щоб отримати потрібну глибину, переміщайте стіл з деталлю в вертикальному і подовжньому напрямі, потім продовжите паз на потрібну довжину. На закінчення зробіть чистові проходи по бічних сторонах.
4
Щоб зробити Т-подібний паз, скористайтеся вертикально-фрезерним верстатом і кінцевий фрезою строго за розміром отвори. Роботу виконуйте в два прийоми - спочатку сформуйте прямокутну проріз, а потім широку частину паза. Якщо Т-подібний паз повинен мати завалені кромки, пройдіться по ньому ще раз з трикутної фрезою.
5
Якщо вам необхідно зробити паз у формі «ластівчин хвіст», візьміть концевую кутову фрезу з кутом, рівним куту необхідного паза. При першому переході зробіть за допомогою кінцевої фрези прямокутний паз, а на другому зніміть однокутові дискової фрезою скоси. Неширокий паз можна зробити і за один прохід, якщо у вас є спеціальні фрези.
6
Для того щоб фрезерувати криволінійний паз, відразу розрахуйте необхідний рух подачі, оскільки паз слід вести на повну глибину в перший же прохід. На поворотах зменшуйте швидкість подачі для зменшення різниці в врізанні.
7
Якщо фрезерування відбувається з великою подачею, може виникнути такий шлюб, як викришування кутів паза в момент виходу фрези. Щоб цього уникнути, вимкніть механічну подачу перед виходом деталі і обережно доробіть паз вручну.