Як зробити саморобні костюми.

Костюмований день народження, свято в школі, ранок в дитячому саду або Новий рік - найчастіше всі ці заходи вимагають наявність карнавальних костюмів. Не завжди (і не у кожного) є можливість придбати їх в готовому вигляді. Закликавши на виручку фантазію і застосовуючи найпростіші навички шиття, можна самостійно виготовити костюми з мінімальними матеріальними затратами.
Вам знадобиться
  • - тканина (креп-сатин або "Кристал");
  • - тканина-сітка (золота);
  • - тасьма декоративна;
  • - коса бейка;
  • - стрічка для шнурівки;
  • - дріт;
  • - аксесуари (борода, вусики).
Інструкція
1
Костюм «Метелик». Візьміть картинку метелики, щоб мати точне уявлення про контури крил. Зробіть на папері (можна на газеті) викрійку 2 пар крил, після чого переведіть їх на тканину і виріжте. Якщо є можливість, то бажано зробити крила двосторонніми (в два шари тканини). В цьому випадку вони будуть лицьовими з обох сторін. Складіть деталі попарно виворітного стороною всередину і обробіть краю косою Бейко, яка добре лягає і чудово виглядає на будь-якому виробі.
2
Після виконання всіх операцій візьміть дріт, досить жорстку, щоб тримати форму, і дуже обережно, попередньо зробивши з одного краю маленьку петельку, вставте її в кожне крильце. Розкладіть крила на рівній поверхні і з'єднайте їх між собою, причому спочатку верхні з нижніми. Потім зшийте дві отримані частини - ліву і праву. Пришийте гумку за принципом лямок на рюкзаку того ж кольору, що й основна одяг костюма. У разі необхідності контур крил обшийте вручну мішурою.
3
Для подвійний спіднички викроїте 4 деталі «полусолнце» по 2 деталі на кожну спідницю, враховуючи, що довжина нижньої на 10 см більше, і зшийте між собою. Низ вироби обмітайте рядком зигзаг. По подолу обох спідниць пришийте рюшу, попередньо підклавши під неї білу тафту, але на 2-3 см довший. Це додасть виробу пишність і ошатний вигляд. Складіть 2 спідниці (обидві лицьовими сторонами вгору), змітайте між собою в області талії, обробіть косою Бейко і вставте тонку гумку. Підберіть в тон зшитому виробу кофточку або футболку. Після того, як костюм буде повністю надітий, накиньте на плечі золоту сіточку, яка стане додатковою прикрасою, а також приховає лямки від крил. На голову надіньте ободок з вусиками, які є у продажу будь-якого забарвлення.
4
Костюм «Гномик». Дуже красиво виглядає костюм, зшитий з тканини «Кристал», яка володіє блиском, причому при будь-якому світлі. Знадобиться матеріал блакитного (основного) і білого кольорів. Для шиття карнавальних костюмів (особливо дитячих) немає необхідності в точному виготовленні викрійок. Візьміть звичайні, досить просторі, штанці дитини, виверніть навиворіт і обведіть їх на папері (можна на газеті). Вийде 2 викрійки - передня і задня штанини. Викрийте 4 деталі, зшийте їх між собою, обмітайте шви. В пояс, а також по низу вироби вставте гумку. Нижні краї штанин декоруйте тасьмою.
5
Проробіть операції з виготовлення викрійки жилетки. Для цього візьміть кофточку, вільну по облеганию на тілі і переведіть її на папір. Потім приберіть з викрійки рукава і скруглите нижні краї поличок. Скопіюйте отримані викрійки на тканину, виріжте деталі й зшийте. Для жилета допустимо прокласти один шар ватину. В цьому випадку зробіть підкладку, для якої підійде білий ситець. Кожну деталь ватина і лицьової сторони настьогайте ромбами, з'єднайте бічні і плечові шви. Зшийте шви на підкладці і з'єднайте лицьову частьс підкладкою швами всередину.
6
Обробіть краю жилета по всьому периметру сріблястою косою Бейко. Зверху пришийте срібну тасьму шириною 3 см з петлями. У ці петельки після завершення шитття зашнуруйте стрічку білого або блакитного кольору, але можна і срібну. Зшийте довгий білий ковпак з блакитною обробкою. По краю головного убору пустите срібну тасьму. На додаток до костюму гномика придбайте білу бороду маленького розміру. Під жилет можна надіти білу водолазку, а на ноги - чешки.