Як оформити шкільний музей.

Шкільний музей може стати додатковим джерелом знань для учнів. Оформлення приміщення, відведеної під музей , залежить від його тематичної спрямованості та функціональності.
Інструкція
1
Визначте тематичну специфіку музею. Перш ніж приступити до його оформлення, потрібно вирішити, для чого він взагалі потрібен, що покликаний робити. Наприклад, для однієї школи - це спосіб звернути дитини до історії її створення, а для іншого - можливість наочно продемонструвати те, що вивчається під час уроків.
2
Використовуйте для оформлення шкільного музею вітрини та стенди. Перші захистять експонати від можливих пошкоджень, а другі зроблять подачу матеріалу більш наочною.
3
Розділіть приміщення на зони. Експонати слід виставляти таким чином, щоб між ними простежувалася зв'язок. Якщо музей носить історичний характер, наприклад, відображає історію розвитку даної школи, то всі об'єкти найкраще розмістити по колу в хронологічній послідовності. Це буде зручно для сприйняття і полегшить роботу екскурсовода чи вчителя, виконує його функції.
4
Зробіть акцент на чомусь одному, якщо є така необхідність. Наприклад, найголовніший і значимий експонат можна розташувати по центру приміщення. Це, з одного боку, допоможе заощадити місце, а з іншого, не буде сильно заважати, тому шкільний музей передбачає присутності великої кількості народу.
5
Продумайте колірне рішення. Зазвичай стіни і стелі в музеях мають нейтральні відтінки, які не привертають до себе зайвої уваги.
6
Зверніть увагу на освітлення. Воно відіграє велику роль, особливо, якщо серед експонатів, представлених у колекції музею, є картини. Правильне освітлення може зробити їх ще більш вражаючими. Не допускайте попадання в шкільний музей сонячного світла: це може негативно позначитися на стані експонатів.
7
Підтримуйте той рівень температури, який необхідний для того, щоб представлена колекція збереглася на довгі роки. Не допускайте надмірної вологості або сухості.
Міні-музей зазвичай відкривається при якому-небудь закладі - бібліотеці, школі, заводі. Він відрізняється від класичного великого музею і площею, і кількістю співробітників. Оформити міні-музей на території організації не так вже й складно.
Інструкція
1
Спочатку приготуйте експонати, які будуть представлені в міні-музеї. Набір речей повинен бути об'єднаний однією спільною темою, наприклад, колекція метеликів або старих фотографій. Визначте, скільки місця буде потрібно під міні-музей. Чи буде він займати окреме приміщення або достатньо буде оформити невеликий куточок.
2
Розробіть концепцію майбутнього музею: які цілі стоять перед творцями, і які завдання необхідно вирішити, хто буде відвідувати, обслуговувати музей. Розробкою концепції зазвичай займається ініціативна група - люди, зацікавлені в створенні музею, як правило, це ентузіасти, які переслідують просвітницькі цілі.
3
Навіть маленький музей, що складається з однієї кімнати, повинен мати проект - технічний документ, в якому відобразиться внутрішня структура. Необхідно зафіксувати на папері розташування в приміщенні майбутньої експозиції
4
Оберіть керівника міні-музею. Саме ця людина буде відповідати за матеріально-технічне забезпечення діяльності: оновлення експонатів, оформлення експозицій. На підтримку може бути створена рада, який розроблятиме план роботи.
5
Будь музей повинен мати інвентарну книгу з пронумерованими сторінками. Це документ, що має постійний термін зберігання. Туди вписуються всі експонати під номерами. Інвентарна книга вноситься до номенклатури справ підприємства.
6
Після підготовки необхідних документів напишіть заяву на ім'я директора з проханням дозволити заснувати на території організації міні-музей. Наказом керівника музей ставиться на баланс організації.