Як відкрити садовий магазин.

Для людини, яка хоче підвищити свої доходи і прагне до самореалізації, хорошим варіантом може стати відкриття власного бізнесу. І найкраще, якщо свою справу буде присвячено тому, що вам цікаво, наприклад, садівництву.
Інструкція
1
Вивчіть ринок, на який плануєте вийти. Відвідайте магазини для садівників у вашому місті, проаналізуйте їх пропозицію, поспостерігайте за поведінкою покупців. Усі висновки записуйте.
2
Знайдіть кошти для відкриття бізнесу. Це можуть бути ваші власні гроші або кошти інвестора. При нестачі ресурсів хорошим виходом з положення може стати пошук партнера. Так вам буде простіше вести бізнес. Також існує можливість отримання банківського кредиту, але вона досить мала - отримати фінансування для відкриття нової справи дуже складно.
3
Зареєструйте свою компанію. Якщо ви не плануєте відкривати велику кількість магазинів, то вам підійде така реєстраційна форма, як індивідуальне підприємництво. У цьому випадку ви зможете заощадити на податках і різних соціальних відрахуваннях.
4
Знайдіть відповідне приміщення. Садівничий магазин не дуже вимогливий до площі - торгівлю можна організувати навіть в підвальному приміщенні. Однак на метражі краще не економити. Чим просторіше зали, тим більше товарів ви зможете в них розмістити. Важливо, щоб магазин знаходився в жвавому місці - там, де досить багато потенційних клієнтів.
5
Визначте асортимент магазину. Бажано, щоб ви могли запропонувати який-небудь унікальний товар, який виділить вас в низці конкурентів. Наприклад, почніть продаж недорогих однорічних рослин в декоративних контейнерах для озеленення ділянок і балконів. Або збільште асортимент саджанців плодових рослин, овочевих і ягідних культур від місцевих виробників. Запропонуйте супутні товари для догляду за рослинами, декоративні елементи для ділянок. Виділіть окремий стенд для новинок - вони обов'язково привернуть увагу покупців.
6
Оберіть постачальників товарів для вашого магазину. Зверніть свою увагу на місцевих агровиробників - найчастіше вони можуть поставляти саджанці та насіння дуже високої якості і за нижчими цінами. До того ж ви можете співпрацювати в індивідуальному порядку і з людьми, що вирощують квіти та інші рослини на своїх особистих ділянках. Це зручно в тому випадку, якщо вам не потрібні великі партії товару, які часто пропонують агрохолдинги.
7
Найміть продавців. Бажано, щоб ці люди любили садівництво та розбиралися в ньому. У цьому випадку літній продавець викличе навіть більше довіри, ніж молодий. Співробітник у віці буде асоціюватися у покупців з досвідченим дачником.
8
Розробіть програму просування магазину. Відкрийте свій інтернет-сайт, а якщо є можливість - і інтернет-магазин. Це істотно розширить вашу аудиторію. Крім каталогу товарів і цін, ви можете розмістити на сайті корисні статті про садівництво, які підвищать відвідуваність інтернет-ресурсу. Також корисно брати участь у різних професійних виставках, а також розміщувати інформацію про своє торговельному підприємстві на різних тематичних форумах садівників.
Присадибні господарства - від невеликих дачних городів до розкішних заміських садів - переживають нову хвилю популярності. Ландшафтний дизайн стає улюбленим хобі, а догляд за рослинами - приємним спосіб побороти стрес. Саме тому бізнес, пов'язаний з садовими товарами, буде приносити стабільний дохід.
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - стартовий капітал.
Інструкція
1
Знайдіть приміщення для садового центру. На сьогоднішній день асортимент товарів в даній категорії досить високий, тому розмір торгової площі залежить лише від ваших можливостей: заповнити його достатньою кількістю продукції ви зможете завжди. Бажано вибирати приміщення у великому торговому центрі або будівля на виїзді з міста. Власникам дач і присадибних господарств буде зручно купувати необхідні товари по дорозі в свій заміський будинок. Вирішіть питання з пожежною охороною, каналізацією, опаленням. Якщо ви збираєтеся продавати рослини, подбайте про можливість підтримки певної температури в одному з торгових залів.
2
Знайдіть постачальників для вашого торгового центру. Оптимально підписати договори з кількома компаніями, що спеціалізуються на різної продукції. Як правило, для підтримки актуального асортименту вам буде необхідно робити передзамовлення задовго до початку сезону.
3
Сформуйте товарний асортимент, заснований на аналізі цільової аудиторії. Якщо ви орієнтуйтеся на власників невеликих присадибних ділянок, робіть упор на недорогі інструменти, насіння, саджанці, побутові матеріали, садовий інвентар. Окрему категорію може складати і дорога техніка: газонокосарки, поливні установки. Якщо ваш магазин розташований неподалік від великого котеджного селища, доцільно ввести в асортимент рідкісні рослини, плетені меблі, елементи декору для ландшафтного дизайну, садову архітектуру.
4
Введіть послуги дизайнера при вашому садовому центрі. На сьогоднішній день така позиція дуже затребувана. Подібна послуга не повинна коштувати дорого, оскільки, створюючи для клієнта проект ландшафтного дизайну, ви зможете продати набагато більше товарів свого магазину.
Зверніть увагу
Будьте уважні до умов утримання рослин і саджанців. Більшість з них вимагають особливої мікросередовища, а також спеціальних підгодівлі, без яких вони можуть загинути.
Корисна порада
Введіть в асортимент товари, призначені для випадкових клієнтів: пристосування для пікніка, квіти в горщиках, посуд, аксесуари.