Як розрахувати термін окупності обладнання. окупність устаткування розрахувати.

Срококупаемостиоборудования - Це економічний показник, який необхідно розраховувати при аналізі та плануванні господарської діяльності. Він характеризує час, за який гроші, витрачені на придбання чергового засоби виробництва, повернуться в повному обсязі за рахунок використання агрегату.
Інструкція
1
Для початку визначте суму, яку компанія готова виділити для покупки нового обладнання . У неї включіть безпосередньо вартість придбання, а також витрати, пов'язані з установкою і налагодженням. Наприклад, якщо планується обзавестися додатковим конвеєром, який дозволить перерозподілити навантаження, то в параметрі «Капітальні вкладення» порахуйте ціну апарата, суму доставки, вартість робіт по монтажу та запуску. Однак якщо всі підготовчі заходи здійснював штатний співробітник фірми, і тому організації вдалося уникнути додаткових витрат, то і понад покупних витрат додавати нічого не потрібно.
2
Обчисліть розмір валового доходу, отриманого від використання обладнання . Наприклад, якщо в новій печі в місяць буде випікатися 500 буханок хліба і продаватися за ціною 20 р за одиницю товару, а витрати на сировину з розрахунку однієї булки складуть 5 р, то валовий прибуток буде дорівнює 7500 р (7500 = (20 р - 5 р) * 500). При цьому витрати на утримання зарплатного фонду не враховуються, але якщо для обслуговування обладнання буде найнятий додатковий персонал, то виплати знову прийнятим співробітникам необхідно врахувати. Податкові відрахування слід проігнорувати - вони в будь-якому випадку будуть залежати від підсумкової суми доходу. Таким чином, валовий дохід - це різниця між продажною ціною і собівартістю продукції, у торгівлі - сума надбавок.
3
Підставте знайдені показники у формулу: T = К/ВД, де T - термін окупності; К - капітальні вкладення; ВД - валовий доход.Прі підрахунку періоду окупності можна взяти будь-який інтервал часу. Якщо обрано квартал, то сума валового доходу теж береться з розрахунку за 3 календарні місяці.
4
Замість показника прибутковості можна підставити величину економії, яка стане можливою після впровадження додаткової одиниці обладнання , адже згідно народної мудрості, «Заощадив - значить заробив».