Як зробити діагностику.

Діагностику автомобіля найчастіше роблять перед покупкою уживаної техніки. Адже існує небезпека отримати у власність машину з прихованими дефектами, виправлення яких потребуватиме додаткових фінансових вкладень. Діагностика дозволить дізнатися всю правду, аргументовано збити ціну або навіть відмовитися від угоди.
Вам знадобиться
  • Портативні автосканером, адаптери та програми для діагностики даного типу автомобіля
Інструкція
1
Проведіть зовнішній огляд автомобіля. Огляньте кузов, щоб зрозуміти, чи є місця не заводський забарвлення, зварювальних і арматурних робіт і т.п. Треба виявити всі можливі відколи, подряпини, вм'ятини, осередки корозії. У професійних центрах використовується спеціальний прилад для визначення товщини і рівномірності фарбування. Вивчіть оснащення салону: чи працює освітлення, як себе ведуть ремені безпеки. Перевірте показання приладів.
2
Використовуйте можливості комп'ютерної діагностики для вивчення роботи електроніки автомобіля. Підключіть портативний автосканер для перевірки не тільки системи контролю стійкості автомобіля, круїз-і клімат-контролю, іммобілайзера, але і двигуна, подушок безпеки і коробки передач. Того ж результату можна досягти за допомогою спеціальних адаптерів, сполучених з ноутбуком з відповідним програмним забезпеченням. Все це обладнання досить специфічне і має обмеження по підтримуваним марках і моделях автомобілів. Адаптери і програми повинні відповідати один одному.
3
Перевірте механічний стан двигуна. Виміряйте компресію, вслухайтеся в звук працюючого мотора: чи немає сторонніх стукотів і шумів. Оцініть існуючий знос мотора. Вивчіть стан технологічних рідин, подивіться, чи немає слідів їх підтікання.
4
Порівняйте номера, зазначені в документації і на кузові і двигуні автомобіля. Цифри не тільки повинні збігатися, але і не викликати сумніви у своїй достовірності.
5
Зверніться за послугою діагностики в спеціалізований центр або автомайстерню. Тут не тільки дадуть точний портрет стану автомобіля, але підкажуть приблизну вартість його технічного обслуговування в найближчому майбутньому. І цю оцінку можна буде використовувати при спілкуванні з продавцем машини.