Як креслити розріз.

При виконанні креслень основною проблемою є правильна побудова зображення об'єкта на площині. Деталь або складальну одиницю необхідно накреслити так, щоб при прочитанні всіх видів, розрізів , перетинів в сукупності інженер чи робітник міг уявити її тривимірне зображення і правильно інтерпретувати конструкторський задум.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленою САПР;
  • - креслярські інструменти (лекала, лінійка, олівці) для виконання креслення на папері;
  • - калька або папір;
  • - принтер або плоттер для роздруківки креслення (якщо необхідно).
Інструкція
1
Підберіть потрібне число видів проектованого об'єкта. Зазвичай достатньо головного виду і виду зверху або виду зліва. Якщо деталь має складну форму з великою кількістю пазів, виступів, отворів, то слід дати кілька додаткових видів. Це справедливо і для складального креслення, де до складу збірки включено велику кількість деталей.
2
Розташуйте види деталі або складальної одиниці на вільному полі креслення. Не забувайте, що на аркуші певного формату повинна бути викреслена рамка з основним написом за ГОСТ 2.104-68, залиште також місце під текст технічних вимог, що звичайно розташовується над основним написом.
3
Оберіть січну площину, по якій піде розріз. Площину повинна проходити так, щоб на розрізі було видно отвори, пази, інші елементи конструкції, які неможливо показати на основних видах. На одному з видів позначте положення січної площини, накресливши лінії перетину зі стрілками, що показують напрямок погляду на розріз. Не забудьте поставити великі літери, які згодом будуть позначати розріз (А-А, В-В і т.д.).
4
Побудуйте розріз і розташуйте його на вільному полі креслення. Виконайте штрихування тих ділянок деталі або складального вузла, які були розрізані, залишаючи при цьому без штрихування отвори і порожнини. Прокреслите осьові лінії, що показують центри отворів, проставте необхідні розміри.
5
Намагайтеся при проектуванні користуватися такими САПР, які передбачають створення 3D-моделей деталей і складальних вузлів. Після створення тривимірної моделі об'єкта вам слід зробити розріз в тому місці, де це необхідно. При створенні креслення на основі створеної 3D-моделі система самостійно або за вашим запитом побудує розріз, позначить його і виконає штрихування.