Як продзвонити двигун.

Якщо одного разу при запуску стартер «відмовляється» прокручувати справний двигун при справній зарядженої акумуляторної батареї, то, швидше за все, причина цього криється в самому стартере. Точніше - в несправності тягового реле або щіток.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - дроти з невеликим опором;
  • - лещата і індикаторна лампочка на 12 В.
Інструкція
1
Почніть зі зняття стартера. Потім акуратно зафіксуйте його в приготованих лещатах. Потім два дроти слід приєднати до нижньої клеми і до корпусу стартера з подальшим підключенням їх до клем акумулятора. Справний стартер тут же запрацює. В даному випадку потрібно перевірити тягове реле, а в разі несправності його слід замінити.
2
Можливий варіант, коли стартер не буде обертатися. Причину цього потрібно шукати в обмотках і щітках. Для встановлення точного «діагнозу» підніміть неізольовані щітки, від'єднайте висновок шунтовой котушки від неізольованого щіткотримача, після чого, відкрутивши кріпильні гвинти, слід витягти ізольовані щеткодержатели.
3
Далі підключіть до корпусу стартера і висновку обмотки дроти від індикаторної лампочки. Не забудьте, що стартер в цей момент повинен бути підключений до акумулятора. При справній, неушкодженої обмотці лампочка загориться.
4
Якір на предмет межвіткоквого замикання перевіряється на спеціальному стенді. Діагностику можна не проводити, якщо при демонтажі і розбиранні стартера ви відчули запах горілої ізоляції. У цьому випадку вихід один - заміна стартера. Але припустимо, обмотки цілі. Тоді перевірте щітки стартера, користуючись тією ж індикаторної лапочкой, підключивши її до ізольованого щіткотримача і масі. Несправні деталі необхідно замінити.
5
Якщо включений стартер не в змозі прокручувати двигун , винен, швидше за все, Бендикс. Його необхідно замінити новим. Насилу прокручується стартер, згасаючі лампи на приладовій панелі означають, що він «бере на себе». В такому випадку вам слід перевірити контакти і напруга акумулятора. Якщо все виявилося справним, тоді зніміть і розберіть стартер. Якщо проблема в занадто великому терті, то поміняйте втулки. Не виключено також, що стався пробій обмоток.