Як розробити меню.

Кількість відвідувачів сайту багато в чому залежить від зручності його меню . Грамотно побудована навігація дозволяє швидко знаходити цікаву інформацію, уникаючи довгого і виснажливого переходу по ланцюжку посилань. Зрозумілий і приємний інтерфейс, правильна колірна гамма помітно підвищують число шанувальників інтернет-ресурсу.
Інструкція
1
Створення меню сайту починається з визначення семантичного ядра майбутнього ресурсу. Визначте ті слова і фрази, які стануть для нього ключовими - багато з них увійдуть до строчки створюваного меню . Найважливіші і всеосяжні назви повинні знаходитися ближче до кореня сайту, зазвичай вони стають назвами розділів. Менш значимі ключові фрази стануть підтемами і назвами конкретних статей.
2
Розібравшись з назвами, ви вже приблизно уявляєте, скільки і яких посилань у вас має бути. Тепер треба їх правильно оформити, створивши зручну навігацію по сторінках сайту. Почати слід з меню головної сторінки сайту. Воно може бути статичним, коли відвідувач відразу бачить усі його рядки, і випадаючим - повний список з'являється при наведенні курсора на перший пункт меню .
3
Якщо у вас великий складний сайт і на головній сторінці важко розмістити велику кількість посилань, використовуйте випадні меню . Уникайте вкладених меню великої глибини, коли, при наведенні курсору на рядок, відкривається новий список, потім ще один, і ще ... Нехай список випадає два-три рази, цього вистачить, щоб перейти на сторінки підтем, де користувач вже зможе вибрати що цікавить його матеріал. Якщо у вас простий сайт, логічніше відразу показати всі його основні розділи у вигляді постійних рядків меню .
4
Опрацьовуючи навігацію сайту, постарайтеся відразу створити шаблон, загальний для більшості сторінок. Ви будете міняти в ньому тільки окремі посилання, загальний же вигляд і структура навігації залишаться єдиними. Наприклад, на всіх сторінках повинні бути такі кнопки, як «Головна» (окрім головної сторінки), «Назад», «Вперед». Ви можете розмістити їх не тільки у верхній частині сторінки, а й дублювати у нижній. Це зручно для користувача, так як йому не доведеться, прочитавши сторінку, прокручувати її верх. Як варіант, зробіть внизу кнопку «Вгору» для швидкого переходу до початку сторінки.
5
Особливу увагу звертайте на те, як ваш сайт буде виглядати при різних розмірах та вирішенні екрану. Обов'язково переглядайте створені сторінки в різних браузерах, так як в деяких з них окремі елементи можуть відображатися некоректно. Намагайтеся не застосовувати метод, при якому вже переглянуті посилання виділяються іншим кольором - особливо, якщо їх мало. Корисність цього вельми спірна, а зовнішній вигляд сторінок псується.
6
Колірна гамма створюваного меню повинна органічно поєднуватися з оформленням сторінок. Слідкуйте за тим, щоб текст посилань був зручний для сприйняття і користувачеві не доводилося напружувати зір. При наведенні курсора посилання повинне міняти колір або подчеркиваться. Чи не ускладнюйте дизайн сайту і структуру меню понад необхідне. Завжди ставте себе на місце користувача - чи зручно йому користуватися сайтом? Тільки органічне поєднання всіх елементів дозволить створити сайт, на якому відвідувач почуватиметься комфортно і затишно.