Як влаштуватися волонтером.

Волонтери - це люди, що здійснюють благодійну діяльність. Вони трудяться на безоплатній основі, причому спектр їх діяльності надзвичайно широкий. Олімпіади, міжнародні благодійні організації та фонди, будинки престарілих, хоспіси та притулки, розважальні заходи і програми благоустрою міста - робочі руки потрібні скрізь. Ви теж бажаєте приєднатися до волонтерського руху?
Інструкція
1
Оберіть сферу діяльності. Ви можете приєднатися до волонтерської організації свого міста, знайти загальноросійську або навіть міжнародну програму. Працюйте в сфері, яка вам небайдужа. Допомога людям похилого віку, дітям, інвалідам, турбота про безпритульних тварин, реставраторські роботи, озеленення вулиць, захист екології, допомога медичним працівникам, пропаганда здорового способу життя - підходящі варіанти може знайти будь-який бажаючий.
2
Вас цікавить турбота про майбутнє планети? Зверніться до програм організації «Грінпіс». Дізнатися подробиці можна на сайті http://www.greenpeace.org. Жителі Москви і Санкт-Петербурга можуть приєднатися до робочих груп, інші громадяни беруть участь у роботі інтерактивно. Для реєстрації необхідно направити заявку і після її схвалення ви можете вважати себе членом команди. Волонтери організовують акції з прибирання сміття, проводять екологічні семінари та тренінги, гасять лісові пожежі і збирають підписи під зверненнями до представників влади.
3
Ви небайдужі до долі дітей, старих, інвалідів та соціально неповноцінних громадян? Дізнатися, хто саме потребує вашої допомоги, можна у відділі соціальної роботи мерії вашого міста. Зверніться туди особисто або по телефону, вам запропонують адреси місцевих добровольчих організацій. Щоб приєднатися до волонтерів, досить пройти усну співбесіду, після чого вам запропонують участь в одній з програм. Ви можете обмежитися одним короткостроковим проектом або співпрацювати з добровільними організаціями на постійній основі.
4
Тим, хто хоче піклуватися про тварин, має сенс переглянути міські сайти і форуми - ви напевно знайдете згадка про притулки для кішок і собак, які потребують допомоги. Волонтери доглядають за тваринами, працюють на виставках, збирають кошти для розплідників, влаштовують мешканців притулків в добрі руки. Для співпраці потрібно бажання і любов до тварин. Зверніться до власників притулку - швидше за все, з вами з задоволенням будуть співпрацювати.
5
Хочете не тільки працювати, а й відпочивати? Знайдіть міжнародну волонтерську програму. Ви можете реставрувати французькі замки, розчищати доріжки в горах Італії або сприяти міграції мексиканських черепах - передбачені програми на будь-який смак. Вони розраховані на два тижні або місяць. Від волонтера потрібне знання іноземної мови (зазвичай англійської), уміння жити в спартанських умовах, хороше здоров'я і працездатність. Організатори забезпечать вас житлом, харчуванням та розвагами в дружній компанії колег.
6
Чудовий привід приєднатися до волонтерського руху - стати членом команди по обслуговуванню Олімпійських ігор в Сочі. Набір добровольців починається за два роки до події. Щоб дізнатися, чи підійде вам ця діяльність, зайдіть на сайтhttp://vol.sochi2014.com - там можна дізнатися подробиці програми та вимоги до кандидатів. Майбутні волонтери можуть проживати в будь-якому регіоні Росії. Для участі в програмі необхідно подати заявку до оргкомітету, пройти співбесіду і тест на знання англійської мови.