Як перевести гігакалорію в кубічні метри. гігокаллорій на метр кубічний.

Отримуючи рахунки за комунальні послуги, досить складно розібратися в багатьох аспектах розрахунків і зрозуміти: звідки ж взялася та чи інша цифра? Один з яскравих прикладів подібних «складнощів перекладу» - оплата за поставлену тепло. Якщо на вашому будинку встановлений єдиний тепловий лічильник, то рахунки вам будуть приходити за використані Гкал (гігакалорії), а ось тариф на гарячу воду, як відомо, встановлений за кубічні метри. Як же розібратися з розрахунком вартості тепла?
Інструкція
1
Мабуть, найбільша складність полягає якраз у технічній неможливості перевести гігакалорії в кубічні метри або назад. Це абсолютно різні фізичні величини: одна служить вимірюванню теплової енергії, інша - об'єму, і, як підказує базовий курс фізики, вони непорівнянні. Завдання споживача комунальних послуг в підсумку зводиться до того, щоб розрахувати співвідношення витраченого кількості тепла та обсягу витраченої гарячої води.
2
Щоб остаточно не заплутатися, варто почати з визначення розрахункових величин. Отже, під калорією розуміють ту кількість тепла, яке необхідно для нагріву на 1 ° С одного кубічного сантиметра води. У Гкал мільярд калорій, в кубічному метрі - мільйон сантиметрів, отже для нагріву на 1 ° С одного кубічного метра води вам знадобиться 0,001 Гкал.Учітивая, що гаряча вода не повинна бути холодніше 55 ° С, а холодна вода надходить при температурі 5 ° С , очевидно, що потрібно нагріти її на 50 ° С, тобто витратити на кожен кубометр 0,05 Гкал теплової енергії. У сфері тарифів ЖКГ діє трохи більше високий норматив споживання тепла на нагрів одного кубометра води - 0,059 Гкал, пов'язано це з втратами тепла, які виникають при транспортуванні води по трубопроводу.
3
Далі все просто, витрата тепла за показаннями будинкового лічильника розділіть на кількість мешканців. Отримайте таким чином витрата тепла на кожного мешканця, а розділивши отриману цифру на норматив 0,059 - той обсяг гарячої води в кубометрах, який повинен бути сплачений кожним мешканцем. Єдина тонкість при такому розрахунку - необхідність відняти з нього тих мешканців, у яких встановлені лічильники споживання в квартирі.
4
Розглянемо розрахунок на прикладі: витрата по загальнобудинкового лічильнику склав 30 Гкал, мешканці, у яких стоять внутрішні прилади обліку, витратили сумарно 35 м? гарячої води, мешканців без приладів обліку в будинку - 75 осіб.
5
Рахуємо: 35 * 0,059 = 2,065 - це кількість тепла, витрачений мешканцями, у яких стоять прилади обліку; 30-2,065 = 27,935 Гкал - залишок витрат на решті мешканців; 27,935/75 = 0,372 Гкал - витрата тепла на одного мешканця; 0,372/0,059 = 6,31 м? гарячої води буде виставлений в рахунок кожному мешканцеві, з тих, чиї квартири не оснащені приладами обліку.