Як визначити реєстратора.

З 1999 року реєстрація доменних імен стала доступна приватним компаніям. Зараз кількість зареєстрованих доменів перевищила 150 мільйонів і продовжує стрімко збільшуватися. Незважаючи на це визначити реєстратора того чи іншого домену в мережі інтернет досить просто.
Інструкція
1
Скористайтеся командою whois, якщо ви використовуєте одну з операційних систем сімейства Linux. Це один з найпростіших і надійних способів визначити реєстратора домена. Команда whois вбудована в ОС і, щоб активувати її, ваш комп'ютер повинен бути підключений до інтернету.
2
Введіть команду whois в терміналі командного рядка, дотримуючись простий синтаксис. Наприклад, щоб отримати реєстраційні дані домену oxforddictionaries.com, необхідно надрукувати наступний текст: whois oxforddictionaries.com. Про можливості використання цієї команди, можна отримати більш детальну інформацію, якщо набрати в командному рядку: whois man.
3
Зверніться до послуг численних веб-серверів, що надають різну інформацію про інтернет-ресурсах. Якщо ви наберете в пошуковому рядку будь-якого браузера whois і натиснете введення, то отримаєте безліч посилань на подібні сервери. Перейдіть на сторінку будь-якого з подібних ресурсів. В поле для введення інформації наберіть назву домена, у визначенні реєстратора якого ви зацікавлені, і натисніть клавішу Enter. Ваш запит буде відправлений на сервер, і через деякий час ви побачите сторінку з даними по реєстратору домену. Крім назви організації ви можете дізнатися її електронну адресу, адреса веб-сайту і телефони.
4
Врахуйте, що іноді веб-ресурси не надають повної інформації про реєстратора домену, повідомляючи лише його ідентифікаційний псевдонім, так званий Nic-Handle. Дізнатися, якому реєстратору належить той чи інший псевдонім, можна в спеціальних списках, які публікуються регіональними організаціями, що видають ліцензії на діяльність подібного роду. Для доменів зони RU такий список можна знайти за наступною електронною адресою http://cctld.ru/ru/registrators.