Як налаштувати сервер Вентр.

Ventrilo - клієнт- серверне додаток, призначений для голосового спілкування через інтернет. Основною її особливістю є можливість одночасної участі необмеженого числа осіб в розмові. Найчастіше сервер встановлюється для спілкування між гравцями однієї команди під час мережевої комп'ютерної гри.
Вам знадобиться
  • - окремий сервер або комп'ютер;
  • - навушники і мікрофон.
Інструкція
1
Перейдіть на офіційний сайт розробника Ventrilo. Сам дистрибутив знаходиться в розділі Download на лівій панелі сторінки. Скачайте два пакета програми з розділів Client programs і Server programs, вибравши відповідні платформи. Версії для сервера і для клієнта можуть розрізнятися.
2
Сервер встановлюється на персональний комп'ютер або спеціально орендовану у хостинг-провайдера машину. Якщо ви виробляєте настройку на домашній системі, для успішної роботи ви повинні мати постійний IP-адресу і досить потужний інтернет-канал. Якщо ви вирішили придбати виділений серверер, то при появі питань або труднощів при установці ви завжди зможете звернутися до хостеру за допомогою.
3
Якщо ви встановлюєте Ventrilo на комп'ютер під керуванням ОС Linux, попередньо розархівуйте скачаний архів і скопіюйте його в серверний каталог. Відредагуйте файл конфігурації, що знаходиться в папці vi/root/ventsrv/ventrilo_srv.ini. Змініть параметри Auth (виставляється значення 1 якщо потрібна авторизація для користувачів, і 0 - якщо не потрібна), AdminPassword (пароль адміністратора) і Password (пароль користувача).
4
Щоб голосової сервер запускався відразу після старту комп'ютера, пропишіть в системний файл/etc/rc.local команду: cd/root/ventsrv/;/root/ventsrv/ventrilo_srv &
5
Установка завершена. Кожен користувач додатково повинен інсталювати на свій комп'ютер додаток-клієнт, а потім налаштувати його за допомогою відповідних пунктів меню, вписавши IP-адресу самого сервера. Для успішної бесіди кожен учасник також повинен мати навушники і налаштований мікрофон.
Зверніть увагу
Установка на Windows і подальша настройка здійснюється безпосередньо за допомогою інсталятора, достатньо лише запустити скачаний з сайту творця Ventrilo файл.
З розвитком широкосмугового доступу в інтернет програми голосового спілкування отримали повсюдне поширення. У переважній більшості випадків ці програми використовуються для ведення приватних переговорів з одним співрозмовником. Тут прекрасно підходять Skype або Google Talk. Але як бути, якщо необхідно забезпечити одночасне інтенсивне спілкування декількох сотень чоловік з угрупованням по каналам, можливістю ієрархічного голосового взаємодії і зворотним зв'язком? Тут використовуються більш вузькоспеціалізовані програмні засоби. Одне з них - Ventrilo. Ось чому новачок, перший раз вступає в топ-клан на якомусь сервері популярної MMORPG, в перші ж хвилини задає питання: "як налаштовувати вентрілу"?
Вам знадобиться
  • Програма Ventrilo.
Інструкція
1
Натисніть на кнопку "->", розташовану близько списку, що випадає "User Name". З'явиться діалог "Setup User".
2
Натисніть на кнопку "New" в діалозі "Setup User". У вікні "Setup new user" введіть ім'я користувача сервера Ventrilo. Натисніть кнопку "OK".
3
В діалозі "Setup User" заповніть поля "Phonetic", "Description" і "Work Dir". Ці поля не обов'язкові для заповнення. Поле "Phonetic" дозволяє визначити вимова імені користувача. Поле "Description" служить для введення описової інформації про користувача. Поле "Work Dir" визначає робочий каталог користувача. В нього, зокрема, будуть поміщатися файли звукових доріжок, формовані в процесі запису. Натисніть кнопку "OK".
4
Натисніть кнопку "->", розташовану поруч зі списком "Server" в головному вікні програми. З'явиться діалог "Connection Editor".
5
В діалозі "Connection Editor" натисніть кнопку "New". Буде відображений діалог "Setup new server".
6
В діалозі "Setup new server" введіть назву сервера Ventrilo. Натисніть кнопку "OK". Це не адреса сервера. Дане ім'я потрібно тільки для ідентифікації конкретного сервера в списку серверів.
7
В діалозі "Connection Editor" введіть установки сервера Ventrilo. В поле "Hostname or IP" введіть символічний адресу сервера, або його IP-адресу. В поле "Port number" введіть значення номера порту, на якому сервер Ventrilo приймає підключення. В поле "Password" вводиться пароль користувача. Всі ці дані можна отримати у адміністратора або компанії, яка обслуговує конкретний сервер. Часто вони видаються при реєстрації, опубліковані в web-панелі управління аккаунтом або на сайті сервера. Далі натисніть кнопку "OK".
Зверніть увагу
Відразу після настройки підключення встановіть клавішу, при натисканні якої співрозмовники будуть вас чути. Встановіть клавішу, яку ви не можете натиснути випадково.
Корисна порада
Вводите зрозумілі назви серверів, щоб можна було швидко між ними перемикатися.