Як зняти каталізатор з ВАЗ.

Каталітичний нейтралізатор ефективно очищає автомобільні вихлопні гази. У ньому шкідливі вуглеводні, окиси вуглецю та азоту перетворюються в нетоксичні сполуки - водяний пар, вуглекислий газ і азот. Трапляється, каталізатори приходять в непридатність і вимагають заміни або зняття. Це зробити нескладно.
Вам знадобиться
  • Гайкові ключі, плоскогубці, підйомник або яма, новий каталітичний нейтралізатор, електронний емулятор каталізатора, жаростійкий труба.
Інструкція
1
Визначте, що каталізатор став непридатним. Це можна почути, унюхать, побачити. Що розкололася кераміка гримить в металевому корпусі зразок брязкальця, коли машина їде по нерівній дорозі. Вихлопні гази при несправному катализаторе набувають сірководневий запах. Їх колір також змінюється з майже прозорого на чорний або сірий. При русі прогрітий двигун насилу набирає більше 3 тисяч оборотів.
2
Підніміть автомобіль ВАЗ на підйомник або заїжджайте на ньому на естакаду. Або зніміть каталітичний нейтралізатор над гаражної ямою.
3
Корпус з нержавіючої сталі, всередині якого міститься каталізатор, вбудований в систему одразу за випускним колектором двигуна. Відверніть дві гайки кріплення труби резонатора до каталізатора. Зніміть пружинні шайби. Вийміть болти.
4
Відверніть два болти кріплення каталітичного нейтралізатора до приймальні трубі глушника. Вийміть болти разом з пружинами, обов'язково притримуючи каталізатор рукою, щоб він не впав. Кераміка каталізатора крихка і руйнується від ударів, попадання води на розігрітий корпус, через неякісне палива, неполадок в роботі двигуна і багато чого іншого. Наприклад, їзда по місту з короткими пробігами і частими запусками двигуна забиває стільники паливом і кіптявою. А на високошвидкісних магістралях каталітичний нейтралізатор перегрівається.
5
Дістаньте каталізатор з-під автомобіля. Придбайте новий каталітичний нейтралізатор і встановіть його на місце відпрацьованого в порядку зворотному зняттю. Нерідко висока вартість каталізатора стає перешкодою для його заміни.
6
Старий каталізатор розпиляєте, потрусив його начинку, щоб бачок став порожнім, заваріть метал і встановіть назад. Або замість нейтралізатора вварено шматок жаростойкой труби відповідного розміру. А для коректної роботи лямбда-зонда (датчик кисню) встановіть електронний емулятор каталізатора (обманку), який зімітує наявність справного пристрою.
Зверніть увагу
Вміст шкідливих речовин на виході з вашого автомобіля різко зросте. Трикомпонентний каталітичний нейтралізатор виготовлений зі спеціальної кераміки або металу у вигляді моноліту з великою кількістю осередків, нагадують стільники. Шорстке покриття сот збільшує контакт нанесеного на всю поверхню, рівну розміру футбольного поля, найтоншого каталітичного шару з платини, паладію і родію, вага яких становить усього 2-3 м Без такого захисту машина значно менш екологічна. Цей факт може позначитися на отриманні талона технічного огляду автомобіля.