Як закрутити гвинт.

Навіть якщо ви не любите майструвати і робити щось по будинку своїми руками, ви все одно рано чи пізно зустрінетеся з ситуацією, коли буде потрібно закрутити гвинт . Проста, здавалося б, операція в деяких випадках може викликати чимало труднощів.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - гайковий або розвідний ключ;
  • - шуруповерт;
  • - пружина і скоба;
  • - гумова трубка;
  • - клей або фарба.
Інструкція
1
Огляньте головку гвинт а і підберіть відповідний інструмент для закручування. Якщо на капелюшку є виріз, підберіть хрестову або плоску викрутку відповідного діаметру. Зверніть увагу, якщо ви візьмете викрутку занадто дрібного розміру, вона буде прокручувати, а надто велика може зірвати різьбу.
2
Якщо головка гвинт а виконана у вигляді шестигранника або квадрата, підберіть відповідний гайковий ключ, можна використовувати також розвідний ключ або, в крайньому випадку, пассатижи.
3
Для того щоб закрутити гвинт з одним або двома отворами замість шліца, гвинт під Y- образну викрутку, гвинт и «секретки », створені для утруднення відгвинчування, придбайте спеціальний інструмент.
4
Якщо вам потрібно загвинчувати велика кількість кріплення, скористайтеся шуруповертом або насадкою на дриль. Крім того, придбайте різні насадки, в тому числі для загвинчування кріплення в важкодоступних місцях.
5
Для того, щоб закручувати гвинт в такому місці, де до нього неможливо підібратися, використовуйте шарнірну викрутку. Таку викрутку можна зробити і самостійно, для цього розпиляєте стрижень звичайної викрутки надвоє і з'єднайте знову привареній з кінця пружиною.
6
Щоб гвинт не було потрібно тримати рукою, надягніть на викрутку скобу з пружиною. З боку ручки просвердлите отвір, всуньте в неї шпильку і підібгайте з її допомогою пружину. Коли ви помістіть гвинт в отвір скоби, пружина повинна міцно притискати його до кінчика викрутки.
7
Можна вчинити ще простіше - знайдіть гумову трубку з внутрішнім діаметром трохи менше діаметра викрутки. Відріжте шматок завдовжки 3 см і щільно натягніть його на робочий кінець викрутки, вставте в трубку головку гвинт а. Тепер ви зможете працювати в будь-якому положенні, без допомоги другої руки.
8
Щоб гвинт НЕ відкручувався від вібрації, перед роботою обмажте його клеєм або фарбою. Якщо є можливість, расклепать його кінець з іншого боку деталі і закерніть різьбу (в цьому випадку врахуйте, що кріплення стане нерозбірним).
Уміння правильно закручувати і викручувати гвинти необхідно кожному домашньому майстру. Для здійснення цієї операції промисловістю випускається широка гама інструментів - від простих викруток до електричних шуруповертів.
Інструкція
1
Перш, ніж здійснювати будь-яку операцію з гвинтом, переконайтеся, що його вилучення або додавання не приведе до заклинювання механізму і подальшого його руйнування, падінню об'єкта, зняттю кришки, за якою знаходяться переміщаються або струмопровідні частини, а також що ваші руки або інструмент не опиняться в безпосередній близькості від таких частин. При необхідності, зупиніть або обесточьте пристрій, з яким ви збираєтеся працювати.
2
Правильно підберіть викрутку або змінне жало. Не намагайтеся відкручувати, скажімо, гвинт з хрестовим головкою шліцьовій викруткою, навіть якщо це виходить. Розмір жала також досить важливий - воно має підходити до шліцу і по цьому параметру.
3
Особливо важливо забезпечити правильне поєднання шліца і жала, якщо ви займаєтеся ремонтом мобільних телефонів. Ні в якому разі не намагайтеся використовувати для цього викрутку Philips (крім апаратів Samsung, де такі гвинти іноді застосовуються). Не пошкодуйте коштів на спеціальний набір, і він окупиться після ремонту першого ж апарату за рахунок того, що ви його відремонтуєте замість придбання нового.
4
Якщо ваша викрутка має змінні біти, що кріпляться за допомогою магніту або кульки з пружиною, виробіть звичку при зміні жала тут же класти попереднє в коробку і закривати її. Якщо не виробити цю звичку, незабаром ви втратите все біти.
5
Якщо не вказано інше, при закручуванні гвинта обертайте його за годинниковою стрілкою, при відкручування - проти. Виняток становлять гвинти з лівою різьбою. Якщо з протилежного боку є гайка, притримуйте її ключем або плоскогубцями.
6
Ніколи не прикладайте до гвинта при закручуванні надмірних зусиль, інакше можна зірвати різьбу. Особливо це важливо при роботі з шуруповертом. Навчіться користуватися вбудованим в нього обмежувачем зусилля.
7
Спільно з шуруповертом використовуйте тільки біти, призначені для цього. Перемикання напрямку обертання здійснюйте за допомогою перемикача реверсу, розташованого поруч з курком.