Як визначити тиск на дно.

Всі рідини, що існують у природі, мають власною вагою і завдяки цьому обов'язково тиснуть на стінки і дно ємності, в яку налиті. Розрахувати тиск рухомої води дуже складно, так як воно може постійно змінюватися. Тому визначають тиск на дно рідини, що знаходиться в спокої. Таке тиск називають гідростатичним.
Вам знадобиться
  • Ручка, папір, щільність рідини, висота рідини.
Інструкція
1
Згадайте формулу для розрахунку гідростатичного тиску. Для цього, насамперед, відновіть в пам'яті, як вона виводиться. Величина, що дорівнює відношенню сили, що діє перпендикулярно поверхні, до площі цієї поверхні, називається тиск м. Рідина тисне на дно посудини з силою F, рівної вазі рідини. Або p = F/S = W/S.
2
Посудина і його вміст перебувають у спокої, отже, вага вважайте за формулою сили тяжіння: W = F тяж = mg, де m - це маса (одиниця виміру - кг), а g - це коефіцієнт сили тяжіння (Н/кг), величина якого залежить від місця спостереження.
3
Масу тіла висловіть через щільність рідини, яку розглядаєте: m =? V, де? - Щільність речовини (кг/м3), V - його об'єм (м3).
4
Обсяг рідини, налитої в ємність, знайдіть за формулою, підходящою для форми цієї судини. Наприклад, якщо це акваріум, його обсяг вважайте, як обсяг прямокутного паралелепіпеда, тобто V = Sh, де S - це площа підстави акваріума (м2), а h - висота паралелепіпеда (м).
5
Зробіть підстановки та скорочення. У результаті виходить, що p = W/S = F тяж/S = mg/S =? Vg/S =? Shg/S =? Hg. По суті, виведена формула для рідини - це окремий випадок визначення тиску на дно .
6
До речі, в цій формулі не має значення, що за речовина висотою h і щільністю? ви візьмете для розрахунків. Подібним способом можна розраховувати тиск на дно не тільки для рідини. Висновки одно застосовні для твердого тіла прямокутної форми або газу, вміщеного в підходящу для розрахунків ємність. Ці речовини створять саме таке тиск на дно , яке підраховується за отриманою формулою p =? Hg. Адже тиск на дно залежить від щільності досліджуваної речовини, його висоти і місця спостереження. Збільшення товщини шару речовини або його щільності веде до зростання гідростатичного тиску.