Як замінити датчик включення вентилятора. де розташований датчик вентилятора на машині 2110.

Вентилятор, що дозволяє забезпечити додатковий приплив повітря, щоб охолодити працюючий мотор, встановлений практично в усіх автомобілях. За функціонування цього вентилятора відповідає спеціальний датчик, який включається при досягненні охолоджуючої рідини певної температури. Цей датчик є расходников і періодично вимагає заміни.
Вам знадобиться
  • - викрутки;
  • - новий датчик;
  • - набір гайкових ключів;
  • - ємність для охолоджуючої рідини;
  • - бавовняні рукавички.
Інструкція
1
Заженіть автомобіль в гараж і заглушите мотор. Дайте автомобілю охолонути. Найкраще робити заміну вранці на холодний мотор. Ні в якому разі не намагайтеся замінити датчик щойно заглушеного автомобіля! Ви ризикуєте отримати опік від нагрітих частин. Також в процесі роботи двигуна охолоджуюча рідина досягає максимальних температур.
2
Знайдіть розташування датчик а включення вентилятора у вашому автомобілі. Для цього уважно вивчіть керівництво по експлуатації вашого автомобіля. В ньому має бути зазначено точне розташування датчик а, а також інструкція по його заміні.
3
Якщо інструкції немає, то відвідайте форум власників вашої моделі авто. Напевно хтось вже міняв датчик і поділився своїми враженнями про цю процедуру.
4
Злийте охолоджуючу рідину з системи. Для цього відкрутіть кришку на радіаторі. На деяких моделях потрібно зняти акумуляторну батарею, щоб отримати вільний доступ до зливного горлу. Чи не зливайте охолоджуючу рідину на землю! Вона дуже отруйна, тому може нанести непоправну шкоду довкіллю. Намагайтеся не вдихати пари при зливі.
5
Отсоедините від датчик а колодки проводів. Не тягніть за провід, інакше ви ризикуєте пошкодити його. Беріться тільки за корпус колодки.
6
Виверніть датчик ключем потрібного розміру. Зазвичай необхідний ключ на «30». Вийміть датчик з роз'єму. Уважно дивіться його поверхню.
7
Перевірте працездатність датчик а. Для цього є два варіанти. Перший полягає у вимірюванні рівня опору при певній температурі, але це досить складно. Тому можна просто підключити до датчик у акумулятор і лампочку по послідовній схемі. Нижню частину датчик а опустіть в каструлю з гарячою водою. Якщо лампочка загориться, датчик справний. Якщо ні - потрібно встановити новий.
Корисна порада
Встановлюйте в автомобіль датчик тільки з тією маркуванням, яка була на корпусі старого. Справа в тому, що від у різних датчиків різна температура включення.
Датчик включення вентилятора на радіаторі автомобіля потрібен для включення його пускового реле в строго певний час - коли температура охолоджуючої рідини досягає конкретного рівня. При поломці пристрій підлягає заміні.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ;
  • - викрутка;
  • - мідна накладка
Інструкція
1
Щоб поміняти датчик вентилятора, попередньо проведіть його перевірку на працездатність. Для цього включіть запалення автомобіля, а потім від'єднайте від цього датчика дроти, що живлять його, і з'єднайте їх один з одним. Якщо після виконання цих маніпуляцій вентилятор перестав працювати - причина поломки криється саме в ньому, а от якщо він знову запрацював, то причина поломки полягає в датчику, який підлягає заміні.
2
Вилийте з радіатора, відкривши зливну пробку в нижньому бачку, охолоджуючу рідину, відключіть від датчика вентилятора під'єднані до нього дроти живлення.
3
За допомогою гайкового ключа відверніть і викрутити датчик з корпусу радіатора. У тому випадку, якщо він дуже старий, щоб його грані не прокручивались, простіше буде використовувати накидний ключ.
4
Далі встановіть новий пристрій строго в зворотному порядку, а для того, щоб забезпечити кращу герметичність, між датчиком вентилятора і радіатором поставте кільце ущільнювача з міді.
5
Перед тим як встановити новий прилад, його бажано перевірити на придатність. Підключіть омметр до контактів виведення приладу, опустіть в посуд з водою і нагрівайте її. Побутовим термометром виміряйте температуру води, при якій датчик включиться - тобто відбудеться замикання контактів, що підтвердиться показаннями омметра. У працюючого приладу контакти замкнуться при температурі води в діапазонах 90-95оС, а розімкнуться вони при температурі від 82 до 87оС.
Зверніть увагу
Датчики вентилятора відрізняються один від одного по температурі, при якій вони спрацьовують. Приміром, досить часто такі пристрої встановлюють на робочу температуру рівну 92оС при замиканні контактів і на 87оС - при їх розмиканні. При купівлі нового намагайтеся брати датчик, аналогічний зламаного або той, який має широкий діапазон регулювання температур.