Як зробити кришку колодязя. Кришка колодязя своїми руками.

Колодязь дозволяє повністю вирішити проблему з наявністю питної води в районах, де відсутнє центральне водопостачання. Щоб вода завжди була чиста і в неї не потрапляли сторонні предмети, необхідно зробити надійну і зручну кришку .
Вам знадобиться
  • - бруски;
  • - тес;
  • - ножівка;
  • - рулетка;
  • - нержавіюча сталь;
  • - шарніри;
  • - гумовий ремінь;
  • - покрівельний матеріал.
Інструкція
1
Для виготовлення колодязної кришки вам буде потрібно тес з пазами, цвяхи, 6 брусків 20х30 см, рулетка для виміру розмірів кришки. Якщо у вашому регіоні температура взимку опускається нижче 20 градусів, то кришка повинна бути подвійною, щоб була можливість утеплити колодязь щоб уникнути замерзання води.
2
Виміряйте довжину і ширину творила. Зробіть обрешітку з брусків відповідно до розмірів. Обшийте обрешітку сухим тесом з пазами. Знизу кришки по центру прибийте підсилює брусок.
3
Таким же методом виготовте верхню кришку . Нижня розташовуватиметься внизу творила, верхня - зверху. В холодну пору року між першою і другою кришкою укладайте подушку за розміром творила, набиту сіном, соломою або тирсою.
4
Щоб кришками зручно було користуватися, закріпіть залізні шарніри. Замість них ви можете використовувати щільний гумовий ремінь, який потрібно прибити однією стороною на творило, другий - на кришку . На обидві кришки прибийте дерев'яні або залізні ручки.
5
Нижня і верхня частина творила також повинна мати обрешітку по краях, на яку ви будете класти кришки. Обрешітку зробіть з куточка або бруса.
6
Крім кришок колодязь повинен мати дах, яку ви можете зробити на свій розсуд. Найбільш проста - це двосхилий дах. Для її виготовлення встановіть стійки, зробіть невелику обрешітку, обшийте бічні фронтони і покрийте колодязь якими покрівельними матеріалами.
7
Якщо ваш колодязь зроблений з круглих залізобетонних кілець, ви можете зробити круглу дерев'яну кришку або вирізати коло з нержавіючої сталі, посилити його брусками. Готові залізобетонні кришки, які продаються разом з кільцями, дуже важкі і не підходять для колодязів. Їх використовують тільки для конструкцій, що не вимагають постійного відкривання, наприклад, для каналізацій.