Як виявити приховану проводку. Як визначити розташування проводки в залізобетонній стіні.

Вам абсолютно не захочеться перевірити на собі дію електрики, коли ви починаєте забивати цвях в стіну або свердлити отвір під серйозніший кріплення. Щоб уникнути цього контакту, потрібно точно знати, де пролягає прихована електропроводка. Повним дилетантам краще шукати електромережі за допомогою спеціальних приладів.
Вам знадобиться
  • - детектор виявлення прихованої проводки.
Інструкція
1
Схема розташування домашньої проводки, взята в ЖКГ, може серйозно підвести вас, якщо електрики прокладали дроти не так, як рекомендовано стандартами. За допомогою приладів ви зможете знайти розрив або пошкоджену ділянку електропроводки.
2
Вибираючи прилад, який називається трасошукач, тестер, шукач, детектор або пробник прихованої проводки, звертайте увагу на зручність, чутливість і безпека апарату. Є ті, які потрібно приєднувати до мережі, що не завжди зручно, якщо вона несправна. Інші прилади тестують і шукають електро проводку безконтактним способом. Просто візьміть апарат і проведіть їм над потрібним ділянкою, він якимось чином повідомить про наявність напруги.
3
Детектор металу «Барс» - це російський безконтактний апарат, він дозволяє виявити і кабель і арматуру в залізобетонної конструкції, що теж корисно при ремонті. Працювати з цим приладом легко - проведіть передньою частиною апарату по поверхні, торкаючись її. Якщо світлодіод індикатора змінить колір на червоний, ви знайшли те, що шукали.
4
Вам може стати в нагоді безконтактний детектор 6888-138, він шукає електромережі, що знаходяться під напругою, при включених електроприладах. Він же виявить і кріплення, і металеві конструкції, приховані на глибині в 2-3 см. Так само працює і тестер-пробник MS-58М, а ще з його допомогою ви можете виявити шкідливе електромагнітне випромінювання. Індикатор MS-158M знайде фазний провід і приховану проводку .
5
«Іва-н» - сигналізатор напруги і на метал не відреагує, але чудово виявить приховані електромережі під напругою 220/380 В. На його передній панелі видно п'ять світлових індикатора. У міру зростання напруги спалахує більше лампочок. Є і звуковий супровід роботи апарату - рідкісні сигнали частішають, коли прилад знаходить проводку .
6
За допомогою сигналізатора прихованої проводки «Дятел» ви відшукаєте фазний провід і перевірите правильність підключення побутових електролічильників, дізнаєтеся справність запобіжника, знайдете місцезнаходження обриву електромережі.
7
Якщо вам потрібно знайти проводку , що залягає на глибині до 30 см, вам знадобиться спеціалізований апарат ПОСП-1. Цей прилад виглядає як ручний радар, забезпечений повертається антеною, він повідомляє про знахідку звуковими і світловими сигналами.
8
Зарубіжна модель VP-440 виявить розриви в кабелях і проводах, визначить трасу прихованої електромережі, виявить згорілі запобіжники і багато іншого. Добре зарекомендував себе новий комплект пошуку прихованих електрокомунікацій Sonel - LKZ-700. Він здатний знайти нелегальні обводи лічильників, траси кабелю на двометрової глибині, пошкодження електромережі під землею, окремі жили в системі проводів.