Як створити електронний довідник.

Сучасні професіонали в галузі слова - письменники, публіцисти, науковці, а також професіонали інших областей, які за родом своєї діяльності працюють з великими обсягами інформації, стикаються з проблемою створення книг в електронному вигляді. І на сьогоднішній момент досить багато програм, які дозволяють створити електронний довідник , книгу, презентацію або зручно скомпонувати необхідну інформацію.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер з доступом в інтернет, електронна програма з навігацією, текстом, графікою і фото, відео.
Інструкція
1
Для початку вивчіть інформацію про найбільш популярні програми для створення електронних книг і виберіть підходящу для вас, яка може бути як платною, так і безкоштовною. Наприклад, скачайте безкоштовну версію програми SiteEdit під назвою SiteEdit Free.
2
Потім зайдіть в головне меню завантаженої програми, наведіть стрілку і клацніть на кнопку «Проект». Перед вами відкриється спливаючий список з наступними опціями: «Створити», «Відкрити», «Зберегти проект як», «Експорт», «Прикріпити файл до проекту» і «Властивості проекту». Досить легко знайти і виконати необхідну дію. Для створення нового довідник а вибирайте функцію «Створити». Потім програма запросить вибрати один з численних варіантів оформлення документа. Вибирайте вподобаний дизайн.
3
Якщо у вас вже підготовлена текстова інформація в будь-якому з файлів стандартних комп'ютерних програм, фотографічний матеріал, відео, графіка, гіперпосилання, то натисніть на опцію «Експорт» і виберіть з двох пунктів меню, що випадає «Експорт в HTML» і « Експорт у файл СНМ »пункт« Експорт у файл СНМ ». У такому форматі ви зможете переносити будь-які види інформації одночасно, компонуючи їх за бажанням і створювати зручний сучасний і багатофункціональний довідник .
4
Весь текстовий матеріал в даній програмі можна розділити на розділи та сторінки з власними назвами, що дуже зручно в створенні електронного довідник а, де необхідно ретельно систематизувати інформацію. Для цього виберіть відповідні пункти головного меню «Додати нову сторінку» або «Додати новий розділ» і клацніть лівою кнопкою миші. Відкриються вікно текстового редактора самої сторінки і вікно редактора назви сторінки або розділу. Сюди скопіюйте вже наявний текст або наберіть текстовий матеріал на клавіатурі, безпосередньо у вікні текстового редактора. Після цього натисніть опцію «Зберегти». Якщо потрібно відредагувати наявний файл, то наведіть стрілку на опцію головного меню «Редагування» і виберіть необхідний редагування матеріал.
Зверніть увагу
СНМ - це формат стандартних операційних систем, починаючи Windows 98 вище. Він не вимагає для перегляду скачування додаткових програм. Це дозволить широкому колу користувачів знайомитися з інформацією файлу.
За короткий час інтернет пройшов через кілька значущих епох, щоразу істотно міняли погляди на форми організації та подання контенту. На зміну статичним вузькоспеціалізованим сайтам прийшли портали, часто буяють різнорідною інформацією. Потім з'явилися блоги, концептуально є авторськими проектами. Соціальні мережі, знайшовши шалену популярність, стали втіленням ідеалу мета-порталу, симбиотически зрослого з форумом. І сьогодні вже немає потреби ламати голову над вибором движка для довідкового ресурсу. Набагато простіше створити електронну енциклопедію.
Вам знадобиться
  • - хостинг-аккаунт;
  • - домен;
  • - браузер;
  • - доступ в інтернет.
Інструкція
1
Оберіть систему управління вмістом, на основі якої буде функціонувати електронна енциклопедія. При бажанні в даній якості можна використовувати гнучкі CMS загального призначення, такі як Drupal. Однак це далеко не завжди удобно.Лучше віддати перевагу спеціалізованим вікі-движкам, таким як MediaWiki (http://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki), Open-Site Code (http://open-site.org/code/) або DokuWiki (http://www.dokuwiki.org/dokuwiki). У цьому випадку, жертвуючи гнучкістю і універсальністю, ви купуєте розширений функціонал (вікі-розмітка, відстеження історії правок, установка прав на редагування документів), орієнтований саме на роботу в рамках ресурсів енциклопедичного типу.
2
Завантажте дистрибутив обраної CMS з сайту розробника. Перед завантаженням ознайомтеся з доступними версіями. Не варто намагатися отримати саму останню збірку, оскільки часто це альфа-, бета-версії або кандидати в реліз (позначаються сигнатурами RC, release candidate). Віддайте перевагу найсвіжіший, але стабільний дистрибутив (зазвичай відзначений як stable). Збережіть файл дистрибутивного пакету на диск комп'ютера.
3
Ознайомтеся з доступною документацією по установці движка енциклопедії. Зазвичай необхідні інструкції містяться в текстових файлах, що розміщуються в кореневому каталозі дистрибутива CMS. Там же можна знайти посилання на більш докладні вказівки, розташовані в інших документах або на сайті розробника.
4
Встановіть CMS на сервер. Розпакуйте файли дистрибутива в папку на локальному носії. Завантажте їх на сервер, використовуючи програму FTP-клієнт. Проведіть підготовку до встановлення. Дотримуйтесь інструкцій, наведених в документації. Як правило, для вікі-CMS потрібно створити базу даних і змінити права на доступ до деяких файлів і папок (як мінімум тем, в які будуть завантажуватися користувальницькі зображення). Проведіть установку, запустивши інсталяційний скрипт.
5
Ознайомтеся з керівництвами з використання та адміністрування вашої CMS. Найчастіше, основна інформація з даних питань міститься у вбудованій довідці. Однак набагато більш докладні відомості можна отримати з документації, розташованої на сайті розробника, а також на форумах співтовариств користувачів CMS даного типу.
6
Почніть наповнення енциклопедії. Напишіть перші статті і розмістіть їх на сайті. Додайте сторінки з інформацією про саму енциклопедії, розділах знань, яким вона присвячена, політиці створення і розповсюдження її матеріалів. Додайте посилання на цю інформацію на головній сторінці сайту енциклопедії.
7
Продвигайте енциклопедію. Залучайте зацікавлених користувачів для її спільного наповнення.