Як вибрати рослини для акваріума.

Рослини в акваріумі потрібні не тільки для прикраси, як декоративний елемент. Вони грають роль своєрідного фільтра для очищення води, насичення її киснем. В їх заростях можуть ховатися від небезпеки дрібні види риб і мальки. Тому правильний підбір рослин для акваріума вельми важливий.
Інструкція
1
Як і кожному виду риб, кожній рослині необхідна вода певної температури, кислотності і жорсткості. Тому постарайтеся вибирати рослини для акваріума з урахуванням видового складу і особливостей утримання риб, що знаходяться в ньому.
2
Все акваріумні рослини поділяються на три групи: підводні, плаваючі, і ті, які вживають для прикраси чашок, гротів по кутах акваріума. Найбільш поширені підводні рослини: блестянка, топняк, водяний мох, водяна папороть, елодея, валлиснерия, гелеохаріс, кубушка, апоногетон, криптокорина, людвигия, роголистник, кабомба та ін. Плаваючі рослини представлені такими екземплярами, як риччия сальвінія, ряска, водяна капуста, водокрас, вольфія, пухирчатка. Популярні надводні рослини: циперус, традесканція, ізолепіс, вербейник, ломикамінь, образки, частуха, Ришард, стрілолист звичайний. Купуючи акваріумні рослини в зоомагазині, вибирайте молоді зелені кущики, без плям. Деякі медленнорастущие види (наприклад, криптокорину), краще купуйте більшими.
3
Виділяють рослини світлолюбні і невибагливі до освітлення - тіньовитривалі. Зверніть увагу на те, що деякі з акваріумних рослин при нестачі природного освітлення уповільнюють своє зростання і навіть гинуть. У природному освітленні потребують такі види, як марсилія, елодея кучерява, водяний папороть, бакопа, криптокорина, Кардаміна, людвигия.
4
Підбирайте для свого акваріума рослини різних груп, щоб зробити картину підводного світу найбільш близькою до природної і створити для риб сприятливі умови життя. При цьому врахуйте, що акваріум не варто занадто перенасичувати різними декоративними елементами і рослинами. Навіть найспокійнішим рибам, які мало плавають, необхідно вільний простір.
Зверніть увагу
Вибір рибок для вашого акваріума - дуже відповідальна справа, яка передбачає деякі початкові знання в акваріуму і розуміння того, що рибки повинні поєднуватися за своїми поведінковими характеристиками, умов утримання і вимогам до догляду за собою.
Корисна порада
Як правильно вибирати акваріумних рибок. Захоплення буваютьнайрізноманітніші, і у деяких людей їх багато. Але для багатьох важливо підібрати таке захоплення, щоб воно не займало багато нашого часу і в той же час допомагало спокійний і відволіктися від повсякденної суєти. Типовий приклад цього - скалярії і неони. Виростаючи, скалярии можуть поїсти неонов. Щоб всього цього уникнути, розглянемо поетапно облаштування акваріума, яких рибок краще завести і яких можна тримати разом!