Як поповнити свій словниковий запас. Книги для поповнення словникового запасу.

Ступінь освіченості людини без праці можна визначити при спілкуванні з ним. Бідність лексикону, мовні помилки - все це говорить про недостатню грамотності співрозмовника. Російська мова - найбагатший мову, але, на жаль, в нашому активному словниковому запасі лише невелика частина цього величезного багатства. Інші ж «скарби» для більшості з нас пасивні.
Вам знадобиться
  • - книги різних жанрів
  • - словник іншомовних слів
  • - словник російської мови
  • - словник синонімів
Інструкція
1
Регулярне читання кніг.Прімерно наш лексикон збільшується на одне слово на тиждень. Але в наших силах прискорити цей процес. Велика робота і вдома, і в школі проводиться по збагаченню нашого словникового запасу. Найперший спосіб, яким ми повинні для цього скористатися - більше читати літератури різних жанрів. Чим частіше в книзі ми зустрічаємо те чи інше слово, тим швидше його запам'ятовуємо. Цьому багато в чому сприяє зорова пам'ять. За кожним із жанрів певною мірою закріпився якийсь ряд слів, що використовуються найчастіше в цій літературе.Можете читати вголос, так як при такому читанні працює не тільки зорова, але і слухова пам'ять, а також ми самі вимовляємо, що немаловажно.После читання корисно буде переказати прочитане близько до тексту. Робити це краще відразу, тому що в пам'яті ще свіжі нові слова, які зустрілися в тексті. Таким чином, це буде ще одним приводом вжити дані слова, а значить поповнити свій активний запас. Вчіть напам'ять вірші і прозу, афоризми, цитати, прислів'я і т.д. Це вас завжди виручить при спілкуванні з людьми і дозволить показати вашу ерудованість.
2
Спілкування. Більше спілкуйтеся з іншими людьми, це дозволить поповнити свій лексикон новими словами, які вживає собеседнік.А ви ще раз зможете продемонструвати парочку - іншу щойно прочитаних в книзі слів. Складанням пропозицій ви практично закріплюєте їх у своєму словаре.Еслі людина довгий час перебуває на самоті, уникає спілкування, то незабаром виявиться, що вживає він досить скупі слова і вирази. При цьому свої думки він стане активніше висловлювати за допомогою жестів.
3
Експлуатація словарямі.За допомогою можна звернутися до словників синонімів, антонімів, фразеологічним - це значною мірою збагатить ваш словниковий запас.Русскій мову допомагає працювати з досить великими синонімічними рядами: кожне слово має приблизно 5-6 синонімів, а більш поширені слова мають до 40 синонімічних слів. Практикуватися можна, замінюючи слова в будь-якому тексті, близькими за значенням сінонімамі.Словарь запозичених слів також допоможе при збагаченні лексікона.В російську мову багато слів приходить з інших мов. У нас вони адаптуються іноді настільки, що ми відразу і не можемо сказати, з якої мови воно прішло.Заімствованние слова допомагають нам у вивченні іноземних мов. Якщо ми знаємо значення запозиченого, то ми, навіть не знаючи, його рідної мови, зможемо почути його і зрозуміти в різних ситуаціях.
4
Вивчення іноземних язиков.Часто в іноземних мовах можна зустріти такі слова і вирази, які в російській не вживаються. Це залежить від багатьох факторів життя країни, оскільки у кожної своя суспільне життя, свої пріоритетні напрямки, розвиток економіки і т.д.Когда людина вивчає іноземну мову, йому необхідно практикуватися, інакше багато слова можна просто забути. Слід сказати, що нам пощастило, адже ми отримали з народження таке потужне, багате засіб спілкування, як російська мова. Мова, яка для нас «відточували» визнані в усьому світі російські генії Ломоносов, Пушкін. Ми повинні пишатися цим і максимально використовувати багатство мови в описі своїх думок, дій, навколишнього життя. Використовуйте методи поповнення словникового запасу, щоб не здаватися смішними в очах іноземців, що знають деколи російську мову краще за нас.
Зверніть увагу
Активний словниковий запас не постійний, тому крім його поповнення варто систематично займатися практикою, вживаючи вивчені слова.
Корисна порада
Для вивчення іноземних мов корисно використовувати аудіозаписи. Це не тільки дозволить дізнатися нову лексику, а й поліпшить вимова.