Як видалити стару штукатурку.

Перед обробкою бетонних стін і перекриттів стару штукатурку з них бажано видалити повністю. В цьому випадку поліпшується зчеплення нового покриття зі стіною, воно буде більш міцним і довговічним
Вам знадобиться
  • - рукавички;
  • - респіратор;
  • - захисні окуляри;
  • - драбина;
  • - шпатель;
  • - зубило;
  • - молоток;
  • - віник.
Інструкція
1
Огляньте стіни приміщення перед початком роботи. Визначте за допомогою тестера або детектора проводки місце розташування електропроводки. У кожному разі перед видаленням штукатурки відключіть електропостачання кімнати.
2
Почніть видаляти штукатурку за допомогою молотка, ударяючи їм по поверхні покриття під кутом гострим виступом головки. Найкраще почати роботу там, де на покритті утворилися тріщини, і штукатурка тримається слабо. Тут ви можете застосувати для її видалення шпатель або скребок. Поступово розширюйте площа, звільнену від штукатурки.
3
Видаліть покриття в кутах стін і інших важкодоступних місцях за допомогою зубила, вдаряючи по ньому молотком. При цьому ставте зубило під невеликим кутом до поверхні.
4
Як варіант, можна збити штукатурку , використовуючи замість молотка або зубила сокиру (природно, його гостру сторону). Якщо є можливість, скористайтеся для видалення штукатурки потужним перфоратором, в якому є функція «удар». Цим інструментом збити старе покриття дуже просто. Закріпіть в гнізді перфоратора одну із спеціальних насадок - піку або зубило, переведіть положення важеля перемикача функцій в положення «удар» і починайте роботу.
5
Якщо у вас, крім перфоратора мається болгарка, то в цьому випадку, видалити стару штукатурку взагалі не складе труднощів. Встановивши в болгарку відрізний круг з алмазним краєм, зробіть поздовжні і поперечні пропили в покритті. Штукатурка в цьому випадку легко віддалиться не тільки перфоратором, а й звичайним шпателем.
6
Очистіть шви в стіні від старого покриття на глибину до двох сантиметрів ручним зубилом або перфоратором з аналогічною насадкою. Обмітаючи стіни віником. Видаліть сміття з підлоги і добре провітрити приміщення.
Корисна порада
В процесі видалення старої штукатурки збризкуйте стіни водою (за допомогою мокрого віника або пульверизатора). Це допоможе зменшити концентрацію будівельного пилу в повітрі.
Якби хтось придумав клеїти нові шпалери поверх старих, то з кожним ремонтом його квартира ставала б все менше і менше. Те ж саме і з євроремонтом - накладати новий шар штукатурки на старий - це, щонайменше, смішно. Тому треба встати з дивана і отколупать всю стару штукатурку , перш ніж нанести нову.
Інструкція
1
На словах-то, звичайно, все просто. А от дійсно, як це зробити? Якщо робота з нанесення штукатурки була зроблена неякісно або будинок постійно стоїть «сирої», то особливої проблеми в цьому не буде. Досить стукнути по стінці - і вся штукатурка обвалиться сама.
2
Але якщо робота була виконана на совість - то тут все набагато складніше. За умови, що були дотримані всі технічні правила нанесення штукатурки, її шар буде на стільки щільно прилягати до стіни, що одним ударом не звільнишся. Тому доведеться помучитися.
3
Варіант перший. Він же самий складний. Беремо маленький шпатель і счищаем штукатурку зі стіни. Справедливості заради варто помітити - це досить довгий і нудний процес. Плюс до всього з'явиться біль у спині, коли очищаєш низ стіни, мозолі на руках, так як шпатель впирається в руку, і періодична зміна або заточка шпателя, так як він має властивість затупляться.
4
Варіант другий. Він же самий курний. У спеціалізованих будівельних магазинах продаються сіточки для зачистки нерівних поверхонь. І держатель для цієї сітки теж. Придбавши їх, можна почати зчищати штукатурку подібним чином. Але це призведе до частої зміни сіточки (так як вона практично моментально зношується) і сильному запиленію. Так що доведеться додатково ще і набувати респіратор і окуляри, щоб не засмітити очі і легені пилом.
5
Варіант третій. Він же найактивніший. Якщо штукатурка ніяк не хоче піддаватися, а робити з нею щось треба, то непоганим варіантом буде відбити її молотком. Звичайно, не в звичному стилі, як забивають цвяхи, а зворотної, вузькою стороною. Це дозволить виробити деякі поглиблення в штукатурці і стіні. Завдяки подібним заглибинах новий шар штукатурки або іншого матеріалу зможе «зачепитися» за нерівність і більш якісно лежати на поверхні стіни.
6
Останній варіант начебто всім хороший - швидко, весело, приємно - але все ж є одне дуже навіть істотне «але» - сусіди за удари в стіну явно спасибі не скажуть, бо в такому випадку штукатурка може відвалитися у них.